Klub
Struktura organizacyjna
Zarząd
Stadion
Kontakt
Puchary
Historia
Bilety


VII Święto Sportu w KaniowieZdjęcia z VII Święta Sportu:

autor: Marcin Kowolik ---> [link]

autor: Sławomir Lewczak ---> [link].

Nasze zespoły piłkarskie

Kadra
Wyniki
Terminarz
Strzelcy
Galeria
Transfery
Sparingi

Lp
M
P
Br
1
LKS Pionier Pisarzowice
11
24
29-12
2
LKS Przełom Kaniów
11
21
27-14
3
LKS Wilamowiczanka
11
20
23-14
4
GLKS Wilkowice
11
18
12-12
5
GLKS Sokół Buczkowice
11
18
22-23
6
UKS Rotuz Bronów
11
16
19-17
7
KS Międzyrzecze
11
14
20-17
8
LKS Zapora Wapienica
11
14
23-31
9
KS Bystra
11
12
27-33
10
LKS Żar Międzybrodzie
11
12
17-23
11
LKS Sokół Hecznarowice
11
11
13-21
12
KS Soła Kobiernice
11
4
9-24
Kadra
Wyniki

-


Kadra
-
Kadra
-

Kadra
-Sekcje klubu


Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Online
Gości: 7
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 3931, Najnowszy: CASTROL73

Historia
Historia sekcji wędkarskiej

Jak tworzyła się Sekcja Wędkarska i co obecnie się w niej dziejeRuchy wędkarskie w Kaniowie rozpoczęły się w drugiej połowie lat 70. Ponieważ przepisy nie pozwalały na zakładanie Stowarzyszeń, pomyślano o utworzeniu pod patronatem Klubu sportowego LKS " Przełom" odrębnej Sekcji wędkarskiej .
W tym okresie głównym akwenem wędkarskim było wyrobisko pożwirowe, powstałe po eksploatacji przez Wodzisławski Zakład Przemysłu Budowlanego nazwane jedynką .

Na początku 1979 utworzono zespół osób składający się z mieszkańców Kaniowa, zwany Zarządem, na czele którego stał Kierownik - p. Gandor Alojzy , zastępcą był Stwora Stanisław , skarbnikiem Brosz Józef , pozostałymi osobami wchodzącymi w skład zarządu byli : Wojtuszek Eugeniusz , Maroszek Jan , Brosz Adolf , Góra Edward , Gałuszka Kazimierz [ są to założyciele Sekcji wędkarskiej].

W ówczesnym okresie Sekcja liczyła około 50 członków. Po dwóch latach zmarł pierwszy Kierownik - Gandor Alojzy i jego funkcję objął Stwora Stanisław.

Skarbnikiem został Maroszek Tadeusz, a pozostała część zarządu była bez zmian . Kolega Stwora Stanisław i Tadeusz Maroszek wypełniali swe obowiązki na tych stanowiskach do 2001 roku, kiedy to złożyli rezygnację . Trzeba wspomnieć o innych prężnie działających Członkach : Stworze Mieczysławie i Józefie Jałowiec ,Franciszku Kędzior i Ryśku Stolarskim.W okresie pierwszych założycieli w Sekcji wędkarskiej były duże osiągnięcia i sukcesy, lecz jak w życiu bywa, były też niepowodzenia i lata gorsze w hodowli ryb .

Do osiągnięć należy przytoczyć wybudowanie własnych stawów hodowlanych , wałki tych stawów tworzone były przy dużym nakładzie pracy fizycznej Członków Sekcji , taczkami nawożono ziemię na wały , praktycznie wszystkie prace wykonywano ręcznie bez pomocy sprzętu mechanicznego ponieważ nie było na to środków pieniężnych . Z biegiem czasu dochodziły nowe łowiska i na koniec wieku XX Sekcja miała 5 h stawów hodowlanych , które powstały dzięki dobrej woli mieszkańców Kaniowa ponieważ przekazali nieodpłatnie w użyczenie swe grunty i na nich zbudowano stawy , które do dziś są eksploatowane przez Sekcję dając rocznie około 8 ton ryb , swój domek zwany " Rybaczówką , około 35 h akwenów wędkarskich i liczyła 150 Członków.

Pierwsze lata nowego wieku XXI to nowy Kierownik którym został Gęszka Józef , zastępcą Wojtuszek Mariusz , skarbnikiem Góra Edward , nowi Członkowie Zarządu to : - Bodzek Tadeusz-stawowy , Iwanicki Erwin , Górka Bogdan , Kóska Józef , Nowak Stanisław , Dudziak Kazimierz ,Gałuszka Piotr i Markiel Stanisław. Nowa ekipa nie spoczęła na laurach i zaczęła unowocześniać Sekcję i powiększać jej majątek , poprzez nadsypywanie wałów i rekultywację stawów hodowlanych jak i łowisk wędkarskich , przeprowadzono remont Rybaczówki zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz , pozyskano nowe łowiska wędkarskie [ Miasteczko] . Zawody wędkarskie stały się atrakcyjniejsze . Po trzech latach Kierownik Józef Gęszka ze względu na stan zdrowia odszedł.

Nowym Kierownikiem został Mariusz Wojtuszek a stanowisko vice kierownika objął : Sas Roman , Zarząd Sekcji [ jak wyżej . Nowy Zarząd nowe pomysły , dalsze unowocześnianie i mechanizacja Sekcji . Na początku roku 2006 Sekcja wędkarska posiada 5 h stawów hodowlanych 45 h akwenów wędkarskich i liczy 250 Członków. Sprawne działanie Sekcji można zawdzięczać wielu Członkom Sekcji wędkarskiej i Zarządowi .

Członkowie Sekcji biorą ponadto czynny udział w akcjach sprzątania terenów Kaniowa i Gminy Bestwina , corocznym sadzeniu drzewek , organizują jedne Zawody Wędkarskie typowo dla dzieci -również nie zrzeszonych w Sekcji oraz zawody dla dorosłych Członków Sekcji 4 razy w roku , a miesiącu wrześniu odbywa się huczna impreza "Święto Karpia Polskiego". Wędkarze wspierają także finansowo młodych piłkarzy Klubu LKS" Przełom" Kaniów . Należy tutaj przypomnieć i podziękować sponsorom dzięki którym można jeszcze lepiej funkcjonować i rozwijać się .

Opracował i wykonał: Edward Góra i Mariusz Wojtuszek


Data/Czas
 

Witryna
Prowadzący
Informacje
Licznik

Wejścia unikalne--->
Wszystkie wejścia--->
Teraz online --->
Gmina Bestwina

PG Silesia

BPC

Safety First

Auto-Mar

Autoserwis Staszczyk

Cyroń


Nasze zespoły

Seniorzy
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Trampkarze
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Młodzicy młodsi
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Żaki i skrzaty
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Oldboje
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Ankieta

Czat
Musisz być zalogowany, aby wystawiać komentarze na tej stronie. Proszę się zalgować lub jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się


Wieczny
30 wrz : 11:37
A no tak, faktycznie zostało to przeoczone. Super, że ktoś czuwa nad tym

wf
27 wrz : 20:38
A jaki był wynik w meczu młodzików młodszych z KS Bestwinka?

Wieczny
11 wrz : 09:48
Witam, dłuższe relacje pisze zawsze Kamil Kołodziejczyk i nie jest to ustosunkowane od wyniku meczu (w tym sezonie długa relacja po przegranym meczu z MRKS i remisie z Międzybrodziem). Ja z racji wielu innych obowiązków często nie mam na to czasu, żeby pisać długie relacje, a Kamil nie jest obecny na wszystkich meczach.

FaN92
28 sie : 06:13
Chciałem zapytać, dlaczego gdy Kaniów wygrywa mecz relacja z widowiska jest taka szczegółowa i długa a gdy przegrywamy ma ona jedynie dwa, trzy zdania? Myślę, że nieobecni na meczu chętnie przeczytaliby nawet o porażce. Czekam na odpowiedź adminów.

Wieczny
19 wrz : 18:54
Z dużym zadowoleniem mogę poinformować, iż od niedawna strona zyskała kolejnych dwóch administratorów. Są nimi Ervin oraz Castrol73. Z tej racji dołożymy wszelkich starań, aby strona była aktualizowana na bieżąco!

Kermit
15 lut : 17:19
Prosze jeszcze raz o wstawienie grafiku sparingów

Wieczny
05 lut : 19:09
Nie ma problemu, teraz jestem trochę zajęty zebraniem w sobotę i strona znowu stoi w miejscu, ale po zebraniu na pewno nowy zarząd opublikuje wszystko jak trzeba

Kermit
04 lut : 09:11
Mam prośbe do pana prezesa zeby nabył od trenera jedynki plan sparingów wraz z godzinami i wrzucił go na strone z góry dziekuje

zxczxczxc
12 sie : 08:12
ja z uwagi na brak czasu też nie dam rady

Wieczny
11 sie : 16:27
Czy jest ktoś chętny?

Wieczny
09 sie : 10:49
Zapraszam osobę bądź osoby do współprowadzenia strony klubu. Z racji obowiązków wynikających z funkcji prezesa oraz codziennej pracy nie jestem w stanie na bieżąco o wszystkim informować... Liczę, że znajdą się osoby, które chcą pomóc w tej kwestii.

zxczxczxc
29 lip : 19:56
Są jakieś zdjęcia z meczu zarządu ze strażakami i turnieju dzikich drużyn ?

Wieczny
06 wrz : 08:16
Wiem, moje niedopatrzenie, miało być do czwartku. Ale i tak była przewaga głosów i oprórcz głosów w ankiecie większość zdecydowała. Fan92, mam nadzieję, że swoją aktywność na czacie zamienisz na aktywność w klubie, np w sobotę podczas meczu. Zachęcam do wywieszenia flagi i głośnego dopingu. Co do wyboru utworu - kończymy dyskusję. Tak, jak chciałeś, wybór został dokonany.

FaN92
06 wrz : 04:54
"głosujemy w ankiecie na stronie klubu do piątku włącznie" dzisiaj jest piątek, ale głosowanie zakończone zostało wczoraj o 22.57 w czwartek ??????

Wieczny
05 wrz : 20:57
Kończymy głosowanie, wygrała piosenka Scotty - The Black Pearl, która zdobyła 22,73% głosów.

[link]

Wieczny
05 wrz : 16:16
Dokładnie.

serek91
05 wrz : 11:30
Trochę późno zauważyłem, ale można jeszcze to zaproponować.
Zresztą najważniejsza jest dobra gra, jak do tej pory, a nie piosenka

[link]

Wieczny
04 wrz : 21:11
Po co te nerwy, napisałem tylko, że jest słabe zainteresowanie. Teraz spośród typów na Facebooku (tych poważnych), głosujemy w ankiecie na stronie klubu do piątku włącznie.

FaN92
04 wrz : 15:58
Może ankieta jest za mało "rozreklamowana" poza tym z tego co widziałem było kilkanaście propozycji na facebooku ale szanowny administrator "wytypował" samodzielnie dwa utwory bo mamy słabe nagłośnienie i piosenki mają być bez słów. Szkoda że nie poinformował o tym fakcie zanim ludzie zaczęli wrzucać piosenki. Szkoda też że ankieta nie pojawiła się również na stronie skoro mamy taką zakłdkę, na pewno więcej ludzi by się o całej akcji dowiedziało. Rozumiem, że pisząc "Jakoś nie ma dużego zainteresowania proponowaną zmianą" szanowny administrator chce mi uzmysłowić że nikt nie chce zmiany i janosik jest zajebisty?? Ok, niech tak będzie.

Wieczny
04 wrz : 15:15
Jakoś nie ma dużego zainteresowania proponowaną zmianą... Jest kilka typów, ale głosów brak.

FaN92
02 wrz : 08:30
no tak

Wieczny
02 wrz : 08:03
Podczas wychodzenia jest TIGER, chodzi Ci o piosenke przed wyjściem zapewne

FaN92
01 wrz : 14:24
[link]

[link]
moje propozycje na piosenkę podczas wychodzenia drużyny na murawę, druga jest długa dlatego ja proponowałbym wyciąć fragment od 1:19 do 3:05.

Wieczny
27 sie : 16:45
Na Facebooku już można zgłaszać propozycje.

Wieczny
27 sie : 16:41
Zawsze można dojść do porozumienia. Ok, zainteresowanie powinno być duże, skoro mówileś, że wszyscy chcą zmienić. Jeśli zainteresowania nie będzie to zostanie tak jak jest.Administratorzy przelom-kaniow.info nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treści i poglądy wyrażane i zamieszczane na stronach serwisu przez jego użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usuwania całości lub fragmentów tych treści bez podania przyczyny.

Layout by Wymiatacz®. Based on e107 website system.
Czas generowania: 0.3018 sek., 0.2175 z tego dla zapytań.