Klub
Struktura organizacyjna
Zarząd
Stadion
Kontakt
Puchary
Historia
Bilety


VII Święto Sportu w KaniowieZdjęcia z VII Święta Sportu:

autor: Marcin Kowolik ---> [link]

autor: Sławomir Lewczak ---> [link].

Nasze zespoły piłkarskie

Kadra
Wyniki
Terminarz
Strzelcy
Galeria
Transfery
Sparingi

Lp
M
P
Br
1
LKS Pionier Pisarzowice
11
24
29-12
2
LKS Przełom Kaniów
11
21
27-14
3
LKS Wilamowiczanka
11
20
23-14
4
GLKS Wilkowice
11
18
12-12
5
GLKS Sokół Buczkowice
11
18
22-23
6
UKS Rotuz Bronów
11
16
19-17
7
KS Międzyrzecze
11
14
20-17
8
LKS Zapora Wapienica
11
14
23-31
9
KS Bystra
11
12
27-33
10
LKS Żar Międzybrodzie
11
12
17-23
11
LKS Sokół Hecznarowice
11
11
13-21
12
KS Soła Kobiernice
11
4
9-24
Kadra
Wyniki

-


Kadra
-
Kadra
-

Kadra
-Sekcje klubu


Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Online
Gości: 8
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 3928, Najnowszy: CASTROL73

Historia

HISTORIA LKS PRZEŁOM KANIÓW
WRAZ Z JEJ OBECNYM WIZERUNKIEMOpracował: Mirosław Kołodziejczyk


Początki klubu sportowego w Kaniowie sięgają już lat 20-stych poprzedniego wieku. Opierając się na relacjach najstarszych mieszkańców Kaniowa wynika,
że już w 1928 roku na terenie Kaniowa powołana została organizacja Oświatowe Towarzystwo Uniwersytetów Robotniczych, które posiadało takie sekcje jak: lekkoatletyczna, gimnastyczna i piłki nożnej. Nauczycielami w/w sekcji byli Jan Brzeźniak, Genowefa Krawczyk i Emil Gałuszka.
Pierwsze boisko powstało na dzierżawionych łąkach w pobliżu stawu obok potoku „Młyńskie”. Działania wojenne przerwały działalność Organizacji,
ale z inicjatywy garstki ludzi już w marcu 1945 roku reaktywowano Robotniczy Klub Sportowy Kaniów, zarejestrowany w podokręgu Bielsko-Biała.
Działacze społeczni, na czele z Władysławem i Franciszkiem Gałuszkami, Mieczysławem Kamieńszczykiem i Franciszkiem Polokiem otrzymali z parcelacji teren pod boisko piłki nożnej na pastwisku dworskim na tzw. Strumieńcu,
a obok niego wybudowali barak z szatnią dla zawodników.
W następnym roku przystąpiono do rozgrywek. Robotniczy Klub Sportowy Kaniów przydzielony został do klasy „B” grupy Biała - Oświęcim.
W pierwszych latach powojennych, w 1945 roku, w drużynie piłki nożnej występowały rodzeństwa: Emil Gałuszka, Franciszek Gałuszka, Józef Gałuszka, Franciszek Koska, Mieczysław Koska, Roman Koska, Emil Buchta, Stanisław Buchta, Alfred Studnicki, Edward Studnicki, Józef Borgieł, Franciszek Fołtyn, Alojzy Furczyk, Władysław Godula, Mieczysław Kamieńszczyk, Stanisław Walaszczyk, Tadeusz Wójcikiewicz i wielu innych.
W latach 1946-1948 Klub przechodził różne reorganizacje i przynależności.
W tym czasie działacze sportowi z Kaniowia, między innymi Panowie: Góra, Tomala, Kóska, Ochman, Pietraszko podjęli starania o nowy grunt z terenów gminnych pod budowę boiska piłkarskiego o doskonalszym standardzie niż dotychczasowe. Urząd Gminy pozytywnie ustosunkował się do starań działaczy sportowych przekazując tym samym teren pod budowę nowego boiska. Niezwłocznie w Kaniowie przystąpiono do prac budowlanych, wkrótce wynik tych prac został sfinalizowany, a kaniowianie mogli cieszyć się ładnym boiskiem w centrum swojej miejscowości.
I tak do dnia dzisiejszego w miejscu tym drużyny Klubu toczą swoje rozgrywki sportowe.
Oficjalnego otwarcia stadionu dokonano w 1949 roku rejestrując Klub pod nazwą: Ludowy Zespół Sportowy Kaniów, który został zgłoszony do rozgrywek w klasie „C”.
W latach 1955-1957 szkoleniowcem drużyny seniorów był Emil Buchta ówcześnie czynny zawodnik Czechowickiej "Stali". W 1958 roku ku radości wszystkich kaniowskich sympatyków piłki nożne,j Klub uzyskał awans do klasy”B”.
W 1973 roku LZS Kaniów przejął nazwę „Przełom” od patronackiego zakładu pracy jakim była Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Przełom” Kaniów.
W latach świetności Spółdzielni Produkcyjnej „Przełom”, staraniami ówczesnego prezesa Klubu Leonarda Kozaka wzniesiono nowy budynek Klubu, zastępując tym samym małe i niewygodne pomieszczenie dla zawodników znajdujące się w suterenach budynku Gromadzkiego.
Przez sporo czasu kaniowska drużyna prowadziła rozgrywki w klasie „B”, dopiero w 1990 roku Seniorzy zapewnili sobie awans do klasy ”A”
w podokręgu Tychy.
W 1999 roku drużyna prowadzona wówczas przez trenera Andrzeja Zdrojewicza uzyskała awans do Klasy Okręgowej.
Rok ten był jubileuszowym dla naszego Klubu, obchodziliśmy wówczas 50-tą rocznicę powstania Klubu. Drużyna seniorów w klasie okręgowej utrzymała się do 2001 roku zasilając ponownie szeregi „A” klasy, ale już w nowych strukturach organizacyjnych bo w Beskidzkim Okręgowym Związku Piłki Nożnej, który to powstał po reorganizacji PZPN.

Jubileuszowe tradycje zostały podtrzymane w 2004 roku, kiedy to przypadły obchody 55-lecia powstania Klubu, wtedy to po raz kolejny pod wodzą trenera Andrzeja Zdrojewicza „Przełom” wywalczył awans do klasy Okręgowej.
I tym razem obecność seniorów z „Przełomu” w klasie Okręgowej nie trwała długo, wynikiem czego drużyna z Kaniowa prowadzi już długoletnie rozgrywki w A-klasie, a obecnie w podokręgu Bielsko-Biała.

Aby umożliwić rozwój innych dyscyplin sportowych oraz zainteresowań kulturalnych pośród mieszkańców Kaniowa i tym samym zasilić szeregi LZS „Przełom” Kaniów, ówczesny zarząd działający w latach 50-tych postanowił rozszerzyć sekcje Klubu, i tak staraniami działacza sportowego z Kaniowa Ryszarda Gałuszki w 1954 roku została utworzona przy Klubie-Sekcja Kajakowa.
Zbudowano wówczas nad stawem „Kopalniok” obok Kopalni Węgla Kamiennego „Silesia”, przy dużym zaangażowaniu ówczesnego aktywnie działającego kierownika Sekcji Kajakowej Stanisława Markla, przystań kajakową i hangar na przechowywanie kajaków. Staw ten okazał się idealnym obiektem przeprowadzania treningów oraz organizowania zawodów i turniejów kajakowych. Sekcja kajakowa przy kaniowskim klubie odnosiła wiele sukcesów na zawodach i turniejach krajowych w Polsce jak i poza granicami kraju.
Sukcesy kajakarzy z kaniowskiego klubu to zdobycie w 1968 roku na mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych na jeziorze maltańskim w Poznaniu, przez Bogdana Bularza i Emila Sierackiego tytułu Mistrza Polski
na dystansach 500, 1000, 10000 metrów.
W 1969 jak i w 1970 roku ta sama dwójka kajakarzy zdobyła trzy złote medale na I Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w Poznaniu.
W kategorii juniorów ogółem kajakarze z LZS zdobyli 9 tytułów Mistrza Polski,
a w kategorii seniorów Emil Sieradzki 6 tytułów Mistrza Polski, a Bogdan Bularz 4 tytuły Mistrza Polski.
Do sukcesów tej dwójki kajakarzy należy również udany udział w Mistrzostwach Świata w kategorii seniorów w Meksyku i Belgradzie.
W późniejszym czasie wielu zawodników sekcji kajakowej z Kaniowa osiągało doskonałe wyniki sportowe w organizowanych zawodach, miedzy innymi Mistrzostwo Świata Juniorek w maratonie w Stocton ( Stokton ) w Wielkiej Brytanii oraz wicemistrzowskie tytuły w tej kategorii w Mistrzostwach Europy
w Gdańsku jak i w Mistrzostwach Świata w hiszpańskim Valladolid (Wajadojid).
Oprócz wspomnianej dwójki kajakarz między innymi z pośród grona utalentowanych sportowców Sekcji Kajakowej kaniowskiego Klubu należy wymienić Władysławę Wojtuszek, Marię Wojtuszek, Jana Wojtuszek, Włodzimierza Polok, Andrzeja Wróbel, Stanisława Łukasika, Franciszka Kowalczyka, Mirosława Czylok, Krzysztofa Olek, Dianę Jarczok,
Monikę Pająk, Władysława Magierę, Jana Magierę, Józefa Bartyzel,
natomiast jako szkoleniowców tej dyscypliny Emila Folwarcznego i Teofila Janusza znakomitego psychologa i pedagoga.

LZS „Przełom” Kaniów posiadał również sekcję lekkoatletyczną, jej zawodnicy między innymi Emil Wilczek rozwijali swój talent w dyscyplinach: skoku w dal i rzutu dyskiem.
Dla posiadających zamiłowanie do gier rozwijających zdolności myślowe i poprawiające kondycję umysłową powstała również przy klubie sekcja szachowa, z kolei dla miłośników kultury mających zainteresowania sztuką estradową zorganizowano przy klubie sekcję artystyczną.
Członkowie tej sekcji w ramach prowadzonych zajęć wystawiali sztuki teatralne w miejscowym „Domu Ludowym”, posiadającym obszerną scenę z kurtyną oraz sporą powierzchnię przeznaczoną dla widowni. Przedstawienia te cieszyły się dużą oglądalnością mieszkańców Kaniowa jak i okolicznych miejscowości. Nauczycielem i reżyserem amatorskich przedstawień teatralnych był znany działacz kultury Franciszek Adamski. Na scenie w Kaniowie można było zobaczyć między innymi takie spektakle jak: Moralność Pani Dulskiej”,
„Pod Leśnym Krzyżem” czy „Kłopoty Sportowca”.
Aktorzy kaniowskiej sekcji artystycznej zapraszani byli również do wystawiania sztuk teatralnych w innych miastach i wioskach.

Członkami sekcji artystycznej, którzy zasłużyli się dla Klubu swoimi sukcesami to między innymi: Alodia Hańderek, Jan Hańderek, Henryk Kołodziejczyk, Stanisław Markiel, Kazimierz Gałuszka, Ryszard Gałuszka, Helena Iwanicka, Eugeniusz Wójcikiewicz, Stanisława Furczyk, Józefa Gałuszka.

W 1979 roku staraniami głównie Stanisława Stwory i Alojzego Gandora została utworzona przy LZS „Przełom” Kaniów Sekcja Wędkarska. Wkładem własnych sił członkowie sekcji zbudowali stawy hodowlane w większości na terenach szkód górniczych oraz zalewiskach po eksploatacji żwiru przez wirownię
i po ich odrestaurowaniu utworzyła na nich akweny wodne zarybiając wszystkie.
Sekcja Wędkarska działająca przy kaniowskim Klubie „Przełom” oprócz typowo zajmowania się dziedziną wędkowania, organizowała dla swoich członków sekcji i mieszkańców Kaniowa zawody wędkarskie, imprezy – a główna to współorganizowanie corocznie hucznie obchodzonej uroczystości Święta Karpia przyciągającej na tereny rekreacyjne w Kaniowie wielu mieszkańców Kaniowa
i okolicznych miejscowości.
Święto Karpia zostało zainicjowane na pamiątkę wyhodowania przez Adolfa Gascha,- hodowcy ryb z Kaniowa własnej odmiany karpia, za którego zdobył złoty medal w 1880 roku na międzynarodowej wystawie rolniczej w Berlinie. Najwięcej gatunku tego karpia hodowano jednak w Kaniowie i okolicznych miejscowościach, dlatego następnie karpia nazwano Kaniowskim Karpiem Królewskim.
Upamiętniając to wydarzenie, w 2002 roku, staraniami działaczy Klubu i władz samorządowych na terenach rekreacyjnych w Kaniowie został wzniesiony pomnik poświęcony Adolfowi Gaschowi oraz wyhodowanemu przez niego Karpiowi z Kaniowa. Zasłużeni działacze tej sekcji oprócz wcześniej wymienionych to między innymi: Józef Brosz, Eugeniusz Wojtuszek , Jan Maroszek, Adolf Brosz, Edward Góra , Kazimierz Gałuszka, Mieczysław Stwora, Józef Jałowiec, Stanisław Markiel, Franciszek Kędzior, Ryszard Stolarski, Józef Gęszka, Mariusz Wojtuszek, Roman Sas, Piotr Gałuszka, Dominik Malinowski
i wielu innych członków Sekcji Wędkarskiej Klubu.

W 1990 roku staraniami Kazimierza Polaka, Władysława Janeczki i Karola Ryszki założono przy LZS „Przełom” Kaniów „Klub Kibica”. Jego członkowie uchwalili, że ich zadaniem będzie wspieranie klubu sportowego ze składek członkowskich Klubu Kibica oraz wykonywanie prac społecznych na rzecz LZS „Przełom”. Pierwszym wykonanym zadaniem Klubu Kibica było wybudowanie zadaszonej trybuny stadionu na około 90 miejsc siedzących, wykonano część ogrodzenia boiska od strony północnej. W następnych latach członkowie Klubu Kibica wykonali stojaki na rowery, podwyższyli piłkochwyty siatkowe za bramkami, wykonali obok pawilonu sportowego stoły tarasowe, ławki oraz lampę oświetleniową trzyramienną. Zbudowano dwie bramki na boisku treningowym wraz z drenażem przedpola bramkowego.
Z kolei na okoliczność uroczystości 50-lecia istnienia Klubu Sportowego członkowie Klubu Kibica zbudowali na stadionie budynek tzw. „Spikerkę”,
z pomieszczeniami na parterze dla sędziów, natomiast na jego piętrze
z pomieszczeniem dla członków Klubu Kibica oraz spikera komentującego zawody i imprezy organizowane na stadionie.
Dzięki społecznemu zaangażowaniu członków Klubu Kibica w różne prace wykonywane na rzecz LKS „Przełom”, wizerunek obiektu sportowego klubu jest upiększany i utrzymywany w należytym stanie, co tym samym przynosi oszczędności finansowe dla Klubu. Pierwszym kierownikiem Klubu Kibica został Kazimierz Polak, następnie Karol Ryszka, Antoni Olek a obecnie funkcję tą pełni zasłużony działacz „Przełomu” Antoni Wojsław, warto nadmienić iż członkiem Klubu Kibica jest również proboszcz kaniowskiej parafii ksiądz kanonik Janusz Tomaszek wspierający Klub również i potrzebną posługą duchową.
Klub Kibica został uhonorowany przez Starostów Bielskich Panów Jacka Falfusa i Andrzeja Płonkę pucharami za znaczący wkład członków Klubu Kibica na rzecz sportu.
W roku 1997 został zarejestrowany W Polskim Związku Kajakowym Uczniowski Klub Sportowy „SET” Kaniów działający przy Szkole Podstawowej w Kaniowie, specjalizujący się w grze sportowej kajak-polo. Na zasadzie porozumienia obydwu klubów, LKS „Przełom” Kaniów przekazał cały posiadany sprzęt kajakowy nowo powstałemu klubowi kajakowemu i tym samym zakończyła działalność Sekcja Kajakowa przy LKS „Przełom” Kaniów.

Lata kolejne dzięki staraniom ówczesnego prezesa klubu Edwarda Jonkisza zapisały się również w historii klubu kaniowskiego wieloma przeprowadzonymi inwestycjami, między innymi kapitalny remont boiska, rozbudowa pomieszczeń gospodarczych oraz szatni dla zawodników, budowa boiska treningowego wraz z jego oświetleniem, ogrodzeniem i piłkochwytami.

W 2014 roku uroczyście obchodzono jubileusz 65-lecia istnienia Klubu Sportowego w Kaniowie. Rok jubileuszowy zapisał się w klubie wieloma zorganizowanymi imprezami sportowymi, również i zawodnicy poszczególnych drużyn odnieśli wówczas sukcesy w swoich piłkarskich grupach rozgrywkowych.

Dnia 07.02.2015 roku odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ludowego Klubu Sportowego „Przełom” Kaniów.
Zanotowano na tym zebraniu rekordową frekwencję.
Oprócz wyboru nowego Zarządu Klubu, podjęto na zebraniu stosowne uchwały skutkujące odłączeniem od LKS „Przełom” Kaniów należącej do klubu Sekcji Wędkarskiej. Dotychczasowi członkowie tej sekcji postanowili zarejestrować swoją odrębną strukturę pod nazwą „Stowarzyszenie Wędkarskie Kaniowski Karp Królewski”.

Wiosną 2015 roku staraniami nowego Zarządu Klubu z jego prezesem Grzegorzem Wieczorkiem, został przeprowadzony remont budynku klubu sportowego.
Podczas przeprowadzonego remontu wymieniono instalację centralnego ogrzewania wraz z piecem, instalację elektryczną, wodną i kanalizacyjną oraz wykonano remont kapitalny pomieszczeń szatni i łaźni dla zawodników oraz pomieszczeń gospodarczych.
Również w 2015 roku po podjęciu stosownych uchwał zarządu Klubu, została uporządkowana ewidencja członków LKS „Przełom” Kaniów.
Każdy członek Klubu po wypełnieniu określonej przepisami deklaracji członkowskiej otrzymał Legitymację Członka LKS „Przełom” Kaniów, tym samym od tego momentu w szeregi Klubu oprócz osób funkcyjnych, zrzeszonych w sekcjach Klubu, do której od tego czasu na zasadach honorowych należy również Klub Kibica, mogą wstępować wszyscy chętni sympatyzujący z LKS „Przełom” i chcący wspierać Klub swoją społeczną pracą.
Pierwszym członkiem nie funkcyjnym i nie zrzeszonym w sekcjach naszego Klubu został Kamil Kołodziejczyk pomagający na bieżąco Klubowi w pracach graficzno-informatycznych.
W późniejszym czasie do grona członków „Przełomu” nie zrzeszonych w sekcjach dołączyły Panie: Izabela Byrska , Iwona Jonkisz, Mirosława Maślanka
i Zofia Góra wkładające niezwykle znaczącą swoją społeczną pracę w rozwój
i bieżącą działalność LKS „Przełom” Kaniów.

W czerwcu 2015 roku przypadły obchody 25-lecia powstania Klubu Kibica. Wyrażono sporo serdecznych podziękowań pod adresem członków Klubu Kibica, za ich działania na rzecz kaniowskiego klubu i krzewienia sportu. Oddzielnie podziękowania skierowano do jednego z założycieli Klubu Kibica i działacza społecznego w wielu dziedzinach, również i sportowych, obecnego na uroczystości, wówczas 86-letniego Karola Ryszki honorując go pucharem, odznaczeniami oraz kwiatami i pamiątkami.
W 2015 roku na zebraniu Zarządu Klubu podjęto stosowne uchwały w wyniku których będzie możliwe nadanie tytułu Honorowego Członka LKS „Przełom” Kaniów w dowód wdzięczności długoletnim najbardziej zasłużonym jego członkom.
Zatwierdzenie przewidzianych przepisami uchwał docelowo przyniosło skutek nadania tytułu Honorowego Członka LKS „Przełom” Kaniów wybitnie zasłużonym jego członkom w osobach:
Karol Ryszka, Mieczysław Kaganiec, Mieczysław Stwora i Stanisław Stwora. Utytułowani otrzymali Legitymacje Honorowego Członka LKS „Przełom” Kaniów oraz pamiątkowe statuetki.
W roku 2018 w dowód wdzięczności za wybitne zasługi na rzecz Klubu tym samym zaszczytem uhonorowani zastali: Czesław Tomala, Eugeniusz Furczyk, Marian Antos, Edward Jonkisz i Franciszek Radzik.
Zasługi dla klubu Honorowych jego członków są ogromne, aby je wszystkie wymienić trzeba by poświęcić sporo czasu. Dlatego Zarząd postanowił,
że przyznawany tytuł Honorowego Członka LKS „Przełom” Kaniów będzie następstwem tych wszystkich wybitnych zasług i jednocześnie wyznacznikiem niezmiernych za nie podziękowań.

W 2016 roku po ciężkiej chorobie zmarł Pan Karol Ryszka.
Zarząd Klubu na pamiątkę wybitnych zasług Pana Karola na rzecz LKS „Przełom” Kaniów uchwalił organizowanie corocznego Memoriału Sportowego Imieniem Karola Ryszki. Na mocy tej uchwały już trzykrotnie odbyły się rozgrywki sportowe upamiętniające tego zacnego działacza Klubu.
W tym samym roku przystąpiono do dalszych prac modernizacyjno-remontowych budynku klubu i jego obejścia. Odrestaurowano elewację budynku oraz kostki chodnikowe przy płycie boiska głównego.
Prace prowadziła firma Mazur na zlecenie PG „Silesia” w ramach usuwania szkód górniczych.


Staraniami wiceprezesa Klubu Łukasza Jonkisza na pozyskanie środków finansowych celem zakupu nowych krzesełek dla kibiców, zostały wymienione wszystkie krzesełka na trybunie krytej przy głównej płycie boiska.
Ich wymiany dokonali społecznie członkowie Klubu.
Z inicjatywy prezesa Klubu Grzegorza Wieczorka corocznie od kilku już lat organizowane jest na obiekcie sportowym Klubu „Święto Sportu”,
któremu towarzyszą rozgrywki piłkarskie najmłodszych drużyn naszego klubu, drużyny seniorów, oldboyów oraz zaproszonych atrakcyjnych drużyn piłkarskich. Imprezę tę zawsze kończy festyn sportowy.
Święto Sportu w 2017 i 2018 roku połączone zostało z inicjatywy z zarządu Klubu z imprezą charytatywną dla trójki chorych dzieci z sołectwa Kaniów.

W imprezę tą oprócz działaczy Klubu zaangażowało się wielu sponsorów, charytatywnie działających instytucji oraz prywatnych osób z Paniami:
Dorotą Wojciechowską i Anną Okrutą na czele.

Organizowane również są corocznie rozgrywki piłkarskie z okazji Dnia Dziecka, turnieje dziecięce i młodzieżowe gdzie głębokie zaangażowanie w ich organizację i przebieg mają trenerzy i kierownicy najmłodszych drużyn piłkarskich naszego klubu na czele z Mariuszem Cupriakiem, Andrzejem Opiołą, Czesławem Jonkiszem, Andrzejem Janeczko, Arturem Droździkiem, Andrzejem Furczykiem i pozostałymi działaczami Klubu.
Turniej Dzikich Drużyn cieszący się dużą popularnością pośród sympatyków piłki nożnej, rozgrywany od kilku lat corocznie na stadionie „Przełomu”, to również inicjatywa zarządu klubu z jego obecnym prezesem na czele - pomysłodawcą turnieju.
W 2017 roku zarząd Klubu podjął decyzję o modernizacji wysłużonego już
i nie w pełni sprawnego nagłośnienia stadionowego.
Pozyskanie środków na nowy sprzęt nagłaśniający, który mógłby zapewnić należyty odbiór głosu w najistotniejszych miejscach obiektu sportowego nie był prostym zadaniem. Staraniami sekretarza zarządu Klubu Mirosława Kołodziejczyka i jednocześnie spikera meczowego, udało się zdobyć środki finansowe na zakup nowoczesnych kolumn głośnikowych spełniających idealnie swoje zadanie na obiekcie sportowym klubu. Sponsorem tej inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Górnicze „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast doboru odpowiednich kolumn głośnikowych i ich należytego ustawienia jak i podłączenia dokonał bezpłatnie elektronik z Kaniowa Pan Edward Knapczyk.

Wynik rozmów sekretarza Klubu z Dyrekcją PG „Silesia” doprowadził do świetnej współpracy pomiędzy oboma podmiotami.
PG „Silesia” już drugi raz na stadionie LKS „Przełom” Kaniów będzie organizowało dla swoich pracowników Piknik Rodzinny, natomiast zarząd klubu z kolei otrzymał zapewnienie ze strony Dyrekcji PG „Silesia” o sfinansowaniu dla Klubu następnej inwestycji jaką będzie zakup elektronicznej tablicy wyników, którą działacze Klubu zamierzają zamontować na stadionie „Przełomu” dla upamiętnienia jubileuszu 70-lecia istnienia Klubu.

Istotne dla bezpieczeństwa zadanie, jakim było zakup nowych piłkochwytów zabezpieczających ulicę i sąsiednie budynki obiektu sportowego przed możliwością przedostania się piłki poza obiekt sportowy, postawili przed sobą członkowie zarządu Łukasz Jonkisz, Grzegorz Ciućka i Grzegorz Wieczorek. Staraniem właśnie tych działaczy zakup piłkochwytów został sfinalizowany w 2018 roku, a sponsorem tej inwestycji został Artur Beniowski gospodarz Gminy Bestwina.

Należy wymienić kolejnych działaczy którzy na bieżąco swoją społeczną pracę wkładają w prowadzenie prawidłowej działalności Klubu dbając o odpowiedni stan murawy boisk, bezpieczeństwo podczas rozgrywanych meczy, stan ogólny infrastruktury itp. to między innymi Panowie: Tadeusz Bodzek, Antoni Wojsław, Jan Fajfer, Franciszek Radzik, Grzegorz Ciućka, Władysław Gwiżdż, Mateusz Tomaszczyk, Jerzy Sysło, Arkadiusz Góra.
Wszystkie te poczynania mające na celu modernizację infrastruktury Klubu, jego uświetnianie co niesie za sobą pomoc zarządowi klubu w jego należytym prowadzeniu w okresie tak długoletniej działalności, nie byłoby możliwe bez wsparcia gospodarzy naszej gminy, miedzy innymi w ostatnich latach Panów: Stanisława Achingera, Bronisława Słonki, Antoniego Grygierca, Anatola Farugi, Stefana Wodniaka i obecnego wójta Artura Beniowskiego, sołtysów sołectwa Kaniów w ostatnich latach, między innymi Panów:
Jana Jaszka, Franciszka Wyrobka, Marii Wiktorow, Henryka Kołodziejczyka, Wiesława Pietraszko, Edwarda Jonkisza i obecnego sołtysa Marka Pękali,
jak również wszystkich samorządowców, w szczególności radnych gminnych
z Kaniowa z Panem Jerzym Zużałkiem na czele byłym wieloletnim Przewodniczącym Rady Gminy w Bestwinie, i jednocześnie działaczem LKS „Przełom” Kaniów w minionych latach, Starostów Bielskich Panem posłem Jackiem Falfusem i obecnym Starostą Bielskim Panem Andrzejem Płonką, radnych powiatowych z byłym radnym Panem Józefem Maziarzem na czele obecnym skarbnikiem Klubu oraz wieloma osobami sprawującymi funkcje samorządowe w przeszłości i w czasie teraźniejszym.
Przychylność działaczy lokalnych struktur organizacyjnych do których piłkarski Klub należał przez kilkudziesięcioletnią swoją działalność, zapisała się również znacząco pozytywnie w historii kaniowskiego Klubu, między innymi z Okręgowym Śląskim Związkiem Piłki Nożnej i obecnym prezesem Panem Henrykiem Kulą na czele, prezesem Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Panem Czesławem Biskupem na czele, prezesem Podokręgu Bielsko-Biała Panem Romanem Kubieniec oraz Śląskim Wojewódzkim Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych z jego prezesem Panem Andrzejem Sadlokiem na czele, Biurem Promocji Powiatu Bielskiego w dziedzinie kultury, sportu i turystyki z Panem Czesławem Pszczółką na czele, jak również z Wydziałem Gier
i Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej z jej przewodniczącym Panem Marianem Antosem na czele - jednocześnie przewodniczącym Komisji Rewizyjnej LKS „Przełom” Kaniów.
W obecnej chwili klub sportowy posiada Sekcję Piłki Nożnej w skład której wchodzą: Drużyna Seniorów, Drużyna Trampkarzy, Drużyna Młodzików, Drużyna Żaków, Drużyna Skrzatów i Drużyna Olbojów oraz na zasadach honorowych Sekcję Klubu Kibica.

Struktura Organizacyjna Ludowego Klubu Sportowego „Przełom” Kaniów

Społecznie pracujący zarząd klubu w oparciu o Statut Stowarzyszenia Ludowy Klub Sportowy „Przełom” Kaniów, oraz przyjęty plan działanie na każdy kolejny rok, stara się pozyskać środki finansowe na zapewnienie wszystkich potrzeb które są niezbędne dla bezpiecznego, prawidłowego oraz określonego przepisami funkcjonowania klubu.
Pomoc swoją oferuje wiele osób i instytucji których nie sposób jest wymienić, jednak do tej pory głównym źródłem pozyskiwania pieniędzy na działalność klubu jest Urząd Gminy w Bestwinie.
Kolejnym znaczącym sponsorem klubu jest Gminne Centrum Kultury w Bestwinie z jej dyrektorem Panem Grzegorzem Boboniem na czele jednocześnie członkiem Klubu Kibica „Przełomu”.

Mieszkańcy Kaniowa wspierają klub finansowo poprzez składanie dobrowolnych datków podczas rozprowadzania przez zarząd klubu kalendarzy klubowych.

Firmy dysponujące sprzętem którym można wykonać niezbędne prace na obiekcie klubowym, lub firmy posiadające materiał do wykonania tych prac, często nieodpłatnie lub za symboliczną cenę wykonują usługi dla klubu wspierając w ten sposób jego działalność.
Do firm wspierających w ostatnich latach Ludowy Klub Sportowy „Przełom” Kaniów, między innymi należy zaliczyć: wymieniane wcześniej Przedsiębiorstwo Górnicze „Silesia”, Firmę „BudTor” Panów Leszka i Andrzeja Kosmatych, Firmę „Kombest”, Firmę „Dom Dla Każdego” Pana Marka Głąbia, Firmy Hybro z Kaniowa, Jammak I z Kaniowa oraz Business Partners Club z Bielska-Białej, Bielski Park Technologiczny Lotnictwa Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie, Firmę „Insekt” w Kaniowie, ”PHU Jammak II” w Bestwince, „Autotest” w Czechowicach – Dziedzicach, Cukiernię„Asteria” w Kaniowie, Firmy „Margo” w Kaniowie, PPHU„Polan” Andrzej Konarski,
BH „Podbeskidzie” w Czechowicach – Dziedzicach, „Auto-Stasz Adrian Staszczyk” w Kaniowie, PW „Maj - Jan Matura” w Czechowicach – Dziedzicach, PHU„Auto-Mar” w Czechowicach – Dziedzicach, Firmę „Mat-Bud” Mateusz Wojsław w Kaniowie, „Remonter” w Czechowicach – Dziedzicach, Gastronomię „Pizzeria Prowansja” w Kaniowie, Firmę „Cyroń” w Czechowicach – Dziedzicach, „Beko”,”Auto-Serwis Maroszek” w Kaniowie, „Auto-Kompleks Adam Mikołajczyk” w Kaniowie, „An-Mar Marcin Folwarczny” w Czechowicach- Dziedzicach, Firmę „Kamieniarstwo-Betoniarstwo Sławomir Fajfer w Dankowicach, „Bud-Ris Roman Szkorla” w Dankowicach, „Nemak” Poland w Bielsku-Białej, „Sega” Sebastian Grzywa w Kaniowie, Firmę „Auto-Gaz” Pana Marcina Hołdysa w Czechowicach-Dziedzicach, Firmę „Proecology” Państwa Roberta i Joanny Ochal,
Firme budowlaną Pana Andrzeja Kóski, Sklep „Lewiatan” Pana Adama Gawędy w Kaniowie.

Zawsze Zarząd Klubu na zasadzie wręcz idealnej współpracy może liczyć w kwestii pomocy finansowej na Urząd Gminy w Bestwinie z wójtem Arturem Beniowskim na czele - jednocześnie członka LKS „Przełom” Kaniów,
jego honorowej sekcji - Klubu Kibica, oraz zawodnika drużyny Oldbojów.

Na pewno nie wymieniłem wszystkich darczyńców którzy zaoferowali pomoc dla Klubu w ostatnich latach, ale o wszystkich pamiętamy składając im serdeczne podziękowania.

Przez cały okres działalności LKS „Przełom” Kaniów istniała i do dnia dzisiejszego prowadzi swoje rozgrywki sekcja Piłki Nożnej.
Pomimo wspaniałych sukcesów odnoszonych przez sekcje które należały do kaniowskiego Klubu, właśnie sekcja Piłki nożnej była i jest wiodącą dyscypliną naszego Klubu przyciągającą największą ilość kibiców i adeptów tej dyscypliny sportowej. Mieszkańcy Kaniowa dumni są iż posiadają reprezentację swojego sołectwa w rozgrywkach ligowych w piłce nożnej oraz zdumiewającą ilość zawodników drużyn dziecięcych i młodzieżowych rozgrywających mecze w drużynach swoich kategorii wiekowych, ich liczba na dzień dzisiejszy to stu młodych adeptów piłkarskiej dyscypliny.
Oprócz wspomnianych wcześniej awansów drużyny Seniorów z klasy „C” do klasy „B” następnie do Klasy „A” i dwukrotnie do klasy Okręgowej, do sukcesów drużyn LKS „Przełom” Kaniów należy zaliczyć zwycięstwa i czołowe miejsca w wielu organizowanych turniejach oraz utrzymywanie się w swojej klasie rozgrywek na wysokich pozycjach.
Wraz z zawodnikami drużyny jest to oczywiście zasługa trenerów którzy w okresie istnienia Klubu prowadzili drużynę Seniorów „Przełomu”.
Miedzy innymi do grona zasłużonych trenerów należy zaliczyć wspomnianego wcześniej Andrzeja Zdrojewicza, Andrzeja Michalskiego, który w trudnym okresie czasu podjął się również pełnienia obowiązków prezesa Klubu,
jak również trenera Wiesława Kucharskiego, który zadanie szkoleniowca pierwszej drużyny kaniowskiego klubu pełnił kilkukrotnie i przez wiele lat.
Końcem minionego sezonu piłkarskiego trener Wiesław Kucharski objął stery drużyny Seniorów ponownie.
Zawsze pod jego wodzą drużyna utrzymywała się w górnej części tabeli rozgrywek zajmując niejednokrotnie drugą jej pozycję.
Trener Kucharski zawsze był i jest nadal traktowany przez Zarząd jako również działacz LKS „Przełom” Kaniów, można liczyć często na jego bezinteresowną pomoc dla klubu w różnego rodzaju pracach. Znany jest także z ufundowania nagród dla wyróżniających się zawodników w danym sezonie oraz przyczynienie się do wesołego spędzenia czasu podczas corocznie organizowanego „Zakończenia sezonu piłkarskiego”.
Z pewnością do grona zasłużonych trenerów kaniowskiego klubu piłkarskiego należałoby oprócz wcześniej wymienionych zaliczyć Andrzeja Klimańca, Zbigniewa Sysło i jeszcze wielu innych szkoleniowców prowadzących drużynę na przełomie tak wielu lat.

W większości lat istnienia Klubu, swoje rozgrywki prowadziła również drużyna Juniorów należąca do LKS „Przełom” Kaniów.
Kiedy klub prowadził swoje rozgrywki w podokręgu Tyskim, przedmeczem pierwszej drużyny był mecz - właśnie drużyny Juniorów, która przyporządkowana była w swojej grupie, rozgrywką prowadzonym przez drużynę Seniorów grającej w aktualnej swojej lidze.
W roku 2004 kiedy drużyna Juniorów rozgrywała mecze w lidze Juniorów Podokręgu Bielskiego, zwyciężając w swojej grupie rozgrywek,
zdobyła awans do Ligi Juniorów na szczeblu Okręgu, trenerem tej zwycięskiej drużyny był wówczas Andrzej Michalski.
W ostatnich latach mocno zaangażowanym trenerem prowadzącym drużynę Juniorów, starającym się o pozyskiwanie młodych piłkarzy, i szkolący ich na wysokim poziomie, był wieloletni bramkarz pierwszej drużyny, i zarazem zawsze pomocny działacz klubu Kazimierz Kozioł.
Jak wcześniej zostało wspomniane LKS „Przełom” Kaniów to również liczne grono najmłodszych zawodników klubu, prowadzących rozgrywki w swoich kategoriach wiekowych. I oni również odnoszą sukcesy piłkarskie.
Zaliczyć do nich na pewno trzeba:
dwa zdobyte Puchary Wójta, trzy Puchary Prezesa Klubu, Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic, wiele wygranych turniejów, w tym kilka Turniejów Mikołajkowych organizowanych przez nasz Klub.

Opierając się na statystykach prowadzonych od 1990 roku przez Pana Czesława Tomalę Honorowego Członka LKS „Przełom” Kaniów, a w dziedzinie prowadzonych statystyk naszego klubu niezrównanego dokładnością nikomu, odnotowujemy, że najwięcej meczy w drużynie Seniorów „Przełomu” rozegrali kolejno: Tomasz Wyrobek 24746 minut w 311 meczach, Jan Wątor 22734 minuty w 274 meczach, Mariusz Słonina 21273 minuty w 230 meczach, Sebastian Grzywa 18859 minut w 252 meczach, Robert Jurczyga 15164 minuty w 185 meczach.
To pierwsza piątka zawodników mogąca poszczycić znakomitym wynikiem statystycznym w tej kategorii.

Z kolei w kategorii najlepszych strzelców bramek zapisali się zawodnicy w następującej kolejności:
Robert Jurczyga 151 strzelonych bramek, Dominik Domka 102 zdobyte bramki, Tomasz Piesiur 71 zdobytych goli, Krzysztof Jarosz 65 bramek strzelonych, Grzegorz Ciućka 63 razy umieścił piłkę w bramce przeciwnika, lecz tu uwaga statystyka rozpoczyna się od roku 1990, a zawodnik ten w barwach klubu występował już wcześniej, jako szósty zawodnik tej wspaniałej statystyki to Janusz Maroszek 54 zdobyte bramki dla drużyny „Przełomu”.
Statystyka Pana Czesława odnotowuje również wyróżniających się piłkarzy grających w barwach naszego Klubu. Obejmuje ona w swoim założeniu wiele osiąganych przez zawodników wyników, gdzie głównymi to długość kariery piłkarskiej, zaangażowanie piłkarskie, chęć sportowej walki na boisku, umiejętność koleżeńskiej współpracy sportowej.
Ta kategoria statystyki z pewnością mogłaby być nie kończącą się i trudno byłoby ją odczytać w wyznaczonym czasie, ale w jej szeregi na pewno należy zaliczyć takich piłkarzy jak:
Mieczysław Stwora, Stefan Kołodziejczyk, Józef Grzywa, Kazimierz Gałuszka,
Tadeusz Sieracki, Marian Góra z Ochmanowca, Roman Kóska z przysiółka Potoczne, Grzegorz Ciućka, Andrzej Klimaniec, Jan Wątor, Sebastian Grzywa, Tomasz Wyrobek, Mariusz Słonina, Waldemar Fluder, Roman Danek, Wojciech Czulak, Robert Jurczyga, Mateusz Grygierzec, Krzysztof Jarosz, Szymon Kóska – obecny kapitan drużyny Seniorów, Wojciech Kubies czy Kornel Ryszka oraz wielu innych zawodników którzy poprzez swoją piłkarską pasję bardzo pozytywnie zapisali się w pamięci kibiców z Kaniowa.
Pan Czesław udostępnił również wykaz prezesów Klubu, którzy sprawowali swoje obowiązki chronologicznie po sobie w ostatnich latach a należą do nich: Alojzy Góra z przysiółka Nowe Domy, Roman Kóska z Ochmanowca, ponownie Alojzy Góra, Marian Tomala, następnie pełniący obowiązki prezesa Eugeniusz Furczyk, kolejny prezes to Karol Ryszka, następnym był Marian Góra z nad Wisły, dalej Leonard Kozak, Bogusław Gałuszka niepełną kadencję ze względu na swoją nagłą śmierć, w związku z zaistniałą sytuacją obowiązki prezesa pełnił wówczas do nowych wyborów Pan Czesław Tomala, kolejnym prezesem był
Pan Stanisław Kłoda, a po nim Jacek Siewniak, następnie Edward Jonkisz, później Dawid Marciński, po nim Andrzej Michalski, kolejny prezes to Łukasz Furczyk, a po nim ponownie Edward Jonkisz, choroba Pana Edwarda przerwała pod koniec kadencji jego działalność w Klubie, wówczas obowiązki prezesa do końca kadencji pełniło dwóch członków ówczesnego zarządu, panowie:
Marek Pękala i Czesław Tomala.
W styczniu 2011 roku prezesem Klubu wybrano Pana Grzegorza Wieczorka, który pełni swoją funkcję do dnia dzisiejszego.
Wykaz Pana Czesława obejmuje również sekretarzy Klubu, którzy obowiązki swoje pełnili w LKS „Przełom” Kaniów w nie odległych latach, a są nimi Panowie: Eugeniusz Furczyk, Czesław Tomala, Roman Kóska, Wiesław Pietraszko, Józef Grzywa, Zdzisław Olek, Marek Pękala, Grzegorz Wieczorek, Józef Maziarz i Mirosław Kołodziejczyk – obecny sekretarz zarządu Klubu.
Każdy z wymienionych w statystykach, poprzez swoje zaangażowanie znacząco zasłużył się dla LKS „Przełom” Kaniów.
Historia LKS „Przełom” Kaniów, wraz z jej obecnym wizerunkiem, działalnością
i strukturą organizacyjną, którą spisałem na podstawie dostępnych materiałów za które bardzo dziękuję, przekazów mieszkańców Kaniowa, osób związanych z kaniowskim Klubem oraz własnej wiedzy, po mimo zapisanych kilkunastu stron formatu A4, z pewnością nie zawiera dogłębnej informacji o naszym Klubie sportowym, z pewnością brakuje również w zawartej treści wszystkich imion i nazwisk osób którzy w znaczący sposób przyczynili się do świetności i należytej działalności Klubu.
Wszystkim tym osobą czy instytucją na równi z wymienionymi, należą się od mieszkańców Kaniowa najserdeczniejsze słowa wdzięczności, mogąc szczycić się nieprzerwaną 70-letnią działalnością w naszym sołectwie - Ludowego Klubu Sportowego „Przełom” Kaniów.Data/Czas
 

Witryna
Prowadzący
Informacje
Licznik

Wejścia unikalne--->
Wszystkie wejścia--->
Teraz online --->
Gmina Bestwina

PG Silesia

BPC

Safety First

Auto-Mar

Autoserwis Staszczyk

Cyroń


Nasze zespoły

Seniorzy
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Trampkarze
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Młodzicy młodsi
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Żaki i skrzaty
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Oldboje
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Ankieta

Czat
Musisz być zalogowany, aby wystawiać komentarze na tej stronie. Proszę się zalgować lub jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się


Wieczny
30 wrz : 11:37
A no tak, faktycznie zostało to przeoczone. Super, że ktoś czuwa nad tym

wf
27 wrz : 20:38
A jaki był wynik w meczu młodzików młodszych z KS Bestwinka?

Wieczny
11 wrz : 09:48
Witam, dłuższe relacje pisze zawsze Kamil Kołodziejczyk i nie jest to ustosunkowane od wyniku meczu (w tym sezonie długa relacja po przegranym meczu z MRKS i remisie z Międzybrodziem). Ja z racji wielu innych obowiązków często nie mam na to czasu, żeby pisać długie relacje, a Kamil nie jest obecny na wszystkich meczach.

FaN92
28 sie : 06:13
Chciałem zapytać, dlaczego gdy Kaniów wygrywa mecz relacja z widowiska jest taka szczegółowa i długa a gdy przegrywamy ma ona jedynie dwa, trzy zdania? Myślę, że nieobecni na meczu chętnie przeczytaliby nawet o porażce. Czekam na odpowiedź adminów.

Wieczny
19 wrz : 18:54
Z dużym zadowoleniem mogę poinformować, iż od niedawna strona zyskała kolejnych dwóch administratorów. Są nimi Ervin oraz Castrol73. Z tej racji dołożymy wszelkich starań, aby strona była aktualizowana na bieżąco!

Kermit
15 lut : 17:19
Prosze jeszcze raz o wstawienie grafiku sparingów

Wieczny
05 lut : 19:09
Nie ma problemu, teraz jestem trochę zajęty zebraniem w sobotę i strona znowu stoi w miejscu, ale po zebraniu na pewno nowy zarząd opublikuje wszystko jak trzeba

Kermit
04 lut : 09:11
Mam prośbe do pana prezesa zeby nabył od trenera jedynki plan sparingów wraz z godzinami i wrzucił go na strone z góry dziekuje

zxczxczxc
12 sie : 08:12
ja z uwagi na brak czasu też nie dam rady

Wieczny
11 sie : 16:27
Czy jest ktoś chętny?

Wieczny
09 sie : 10:49
Zapraszam osobę bądź osoby do współprowadzenia strony klubu. Z racji obowiązków wynikających z funkcji prezesa oraz codziennej pracy nie jestem w stanie na bieżąco o wszystkim informować... Liczę, że znajdą się osoby, które chcą pomóc w tej kwestii.

zxczxczxc
29 lip : 19:56
Są jakieś zdjęcia z meczu zarządu ze strażakami i turnieju dzikich drużyn ?

Wieczny
06 wrz : 08:16
Wiem, moje niedopatrzenie, miało być do czwartku. Ale i tak była przewaga głosów i oprórcz głosów w ankiecie większość zdecydowała. Fan92, mam nadzieję, że swoją aktywność na czacie zamienisz na aktywność w klubie, np w sobotę podczas meczu. Zachęcam do wywieszenia flagi i głośnego dopingu. Co do wyboru utworu - kończymy dyskusję. Tak, jak chciałeś, wybór został dokonany.

FaN92
06 wrz : 04:54
"głosujemy w ankiecie na stronie klubu do piątku włącznie" dzisiaj jest piątek, ale głosowanie zakończone zostało wczoraj o 22.57 w czwartek ??????

Wieczny
05 wrz : 20:57
Kończymy głosowanie, wygrała piosenka Scotty - The Black Pearl, która zdobyła 22,73% głosów.

[link]

Wieczny
05 wrz : 16:16
Dokładnie.

serek91
05 wrz : 11:30
Trochę późno zauważyłem, ale można jeszcze to zaproponować.
Zresztą najważniejsza jest dobra gra, jak do tej pory, a nie piosenka

[link]

Wieczny
04 wrz : 21:11
Po co te nerwy, napisałem tylko, że jest słabe zainteresowanie. Teraz spośród typów na Facebooku (tych poważnych), głosujemy w ankiecie na stronie klubu do piątku włącznie.

FaN92
04 wrz : 15:58
Może ankieta jest za mało "rozreklamowana" poza tym z tego co widziałem było kilkanaście propozycji na facebooku ale szanowny administrator "wytypował" samodzielnie dwa utwory bo mamy słabe nagłośnienie i piosenki mają być bez słów. Szkoda że nie poinformował o tym fakcie zanim ludzie zaczęli wrzucać piosenki. Szkoda też że ankieta nie pojawiła się również na stronie skoro mamy taką zakłdkę, na pewno więcej ludzi by się o całej akcji dowiedziało. Rozumiem, że pisząc "Jakoś nie ma dużego zainteresowania proponowaną zmianą" szanowny administrator chce mi uzmysłowić że nikt nie chce zmiany i janosik jest zajebisty?? Ok, niech tak będzie.

Wieczny
04 wrz : 15:15
Jakoś nie ma dużego zainteresowania proponowaną zmianą... Jest kilka typów, ale głosów brak.

FaN92
02 wrz : 08:30
no tak

Wieczny
02 wrz : 08:03
Podczas wychodzenia jest TIGER, chodzi Ci o piosenke przed wyjściem zapewne

FaN92
01 wrz : 14:24
[link]

[link]
moje propozycje na piosenkę podczas wychodzenia drużyny na murawę, druga jest długa dlatego ja proponowałbym wyciąć fragment od 1:19 do 3:05.

Wieczny
27 sie : 16:45
Na Facebooku już można zgłaszać propozycje.

Wieczny
27 sie : 16:41
Zawsze można dojść do porozumienia. Ok, zainteresowanie powinno być duże, skoro mówileś, że wszyscy chcą zmienić. Jeśli zainteresowania nie będzie to zostanie tak jak jest.Administratorzy przelom-kaniow.info nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treści i poglądy wyrażane i zamieszczane na stronach serwisu przez jego użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usuwania całości lub fragmentów tych treści bez podania przyczyny.

Layout by Wymiatacz®. Based on e107 website system.
Czas generowania: 0.3434 sek., 0.2204 z tego dla zapytań.