Użytkowników: 2688, Najnowszy: CASTROL73

W Kaniowie gramy lepiej

Obie połowy skromnie wygrane

LKS Przełom Kaniów - LKS Mazańcowice 2:0 (1:0)

Dwa mecze na wyjeździe z rzędu to za dużo, szczególnie, że na boiskach rywali w tym sezonie zawodnikom trenera Kazimierza Kozioła wyraźnie nie idzie - trzy wyjazdy i trzy porażki mówią same za siebie. Na szczęście, każdy powrót na stadion w Kaniowie to jak dotychczas minimum punkt dopisany do dorobku Przełomu. Czasami trzy, o czym przekonali się w niedzielę goście z Mazańcowic.

Po siedmiu minutach pierwszej połowy sędzia główny pan Michał Kupczak musiał zapisać w swoim notesie pierwsze ważne, i w dodatku szczęśliwe dla nas wydarzenie - na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Kamil Góra, a piłka przed wpadnięciem do bramki odbiła się jeszcze kilka razy od słupka i pleców znanego z występów w kaniowskich barwach Rafała Twardowskiego. Była to pierwsza, i na pewno nie ostatnia bramka naszego młodego skrzydłowego w tym sezonie. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, mimo kilku dogodnych okazji w jej trakcie.

Druga połowa zaczęła się od dwuminutowego naporu gości, jednak nasza linia defensywna skutecznie udaremniała ich próby. W 60 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki Twardowskiego mocnym i celnym strzałem skierował wprowadzony trzy minuty wcześniej Dominik Domka, kolejny raz potwierdzając, że trener Kazimierz Kozioł ma nosa do zmian. Możliwe, że podobnie miało być w przypadku Damiana Karuta, jednak ten dwie minuty po wejściu na boisko próbował z bardzo trudnej pozycji zdobyć bramkę, co niestety przypłacił kontuzją i po bardzo krótkim czasie gry musiał udać się do szatni. Podobnie jak w pierwszej połowie, w drugiej Przełom miał kilka naprawdę dobrych okazji na zdobycie bramki, jednak po pogromie Mazańcowic wynikiem 9:1 w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, pewne zwycięstwo 2:0 w zupełności wystarczy i nie jest bardzo karcące dla rywala.

Żeby kibice innych drużyn nie mówili, że na stronie Przełomu tylko się narzeka na pracę sędziów, tym razem trzeba pochwalić całą trójkę za sprawiedliwe i bardzo dobre prowadzenie spotkania (złośliwi i tak powiedzą, że Kaniów wygrał, to sędziów się chwali). Przyszła kolejka to znów wyjazd - trzeba w końcu przerwać złą passę porażek na boiskach rywala i wywieźć przynajmniej punkt z trudnego terenu, jakim jest stadion Soły Kobiernice. Mecz ten w niedzielę o 15:00. Terminarze seniorów i juniorów ułożyły się tym ciekawiej, że również juniorzy podejmować będą w najbliższej kolejce zawodników z Kobiernic, tyle, że w sobotę i na stadionie w Kaniowie. Zatem jest szansa na kobiernicki dublet, oby z dopisaniem trzech punktów przy pozycjach "LKS Przełom Kaniów" w tabelach juniorów, jak i seniorów.

GKS Czarni Jaworze - LKS Przełom Kaniów 2:0

Niemal w ciągu tygodnia drużyna LKS Przełom Kaniów rozgrywała dwa mecze z Czarnymi Jaworze. W zeszłą sobotę seniorzy gładko przegrali z liderem wynikiem 0:3. Tydzień później na boisko w Jaworzu przyjechali juniorzy, którzy niestety nie pomścili starszych kolegów i również ulegli gospodarzom, tym razem 0:2. Rewanż na wiosnę bardzo wskazany, niech Czarni nie myślą, że z Kaniowem zawsze można wygrywać.

W najbliższą sobotę rywalizować z graczami trenera Andrzeja Opioły będą juniorzy KS Soły Kobiernice, którzy naprzeciw piłkarzy Przełomu staną na stadionie w Kaniowie o godzinie 12:00.

Ervin
niedziela 25 wrzesień 2016 - 18:27:40

Podziękowanie

Zarząd klubu serdecznie dziękuje członkowi Klubu Kibica, byłemu wiceprezesowi klubu Panu Marianowi Antosowi, za nieodpłatne przekazanie naszemu klubowi 10 piłek.

Wieczny
czwartek 22 wrzesień 2016 - 21:44:17

Żaki rywalizowały o Puchar Wójta gminy Bestwina

W ubiegłą niedzielę na naszym boisku odbył się Turniej Żaków o Puchar Wójta Gminy Bestwina. W Turnieju wzięły udział drużyny: LKS Bestwina, KS Bestwinka, LKS Sokół Zabrzeg, LKS Kaniów. Grano systemem „każdy z każdym” 2 x 15 minut. Zwycięzcą została drużyna z Bestwinki.

Na samym początku prezes klubu Grzegorz Wieczorek przywitał wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego i podziękował za ufundowanie nagród dla wszystkich drużyn oraz Pucharu. Wśród gości był również Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Grzegorz Boboń. Po turnieju wójt, Artur Beniowski, prezes Grzegorz Wieczorek i trener Mariusz Cupriak gratulowali zwycięzcom oraz dziękowali za walkę fair na boisku. Osobne podziękowania skierowali do rodziców młodych zawodników za zaangażowanie w rozwój sportu i troskę o kondycję młodego pokolenia. Wójt Artur Beniowski zasygnalizował reaktywację takich turniejów dla juniorów.

Zdjęcia z niedzielnego Turnieju dostępne są na stronie gminabestwina.info oraz na Oficjalnym Profilu Klubu na Facebooku.