Użytkowników: 2702, Najnowszy: CASTROL73

Zarząd klubu serdecznie dziękuje firmie BUT-TOR pana Leszka Kosmatego za nieodpłatne przekazanie piasku, który w ostatnich dniach został rozwieziony na główną płytę naszego boiska.

Wieczny
piątek 02 grudzień 2016 - 17:42:06
Komentarze: 0

II Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaczków i Młodzików

LKS Przełom Kaniów zaprasza na II Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaczków i Młodzików. Rozgrywki odbywać się będą w sobotę, 3 grudnia br., w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaniowie.

Zbiórka zespołów żaczków - godz. 8:10
Odprawa trenerów - godz. 8:20
Uroczyste otwarcie Turnieju - godz. 8:25
Zakończenie Turnieju Żaczków i rozdanie nagród - godz. 11:10
Zbiórka zespołów młodzików o godz.11:00, odprawa trenerów o godz.11:10, zakończenie turnieju młodzików i rozdanie nagród - godz. 15:45.
W Turnieju Żaczków udział wezmą 4 drużyny: LKS Bestwina, KS Bystra, LKS Zabrzeg, LKS Kaniów.
W Turnieju Żaczków rocznik 2007-2008 zagrają: LKS Kaniów Młodsi, UMKS 3 Młodsi, KS Bystra, Sokół Zabrzeg.
Młodzicy 2005/2006: LKS Kaniów I, LKS Kaniów II, LKS Bestwina, UMKS 3 Starsi

Harmonogram meczów:

LKS BESTWINA - LKS Przełom KANIÓW - godz. 8:30
SOKÓŁ ZABRZEG - KS BYSTRA - godz. 8:50
Mecz Żaczków rocznik 2010/2011 LKS Przełom KANIÓW - LKS Przełom KANIÓW - godz. 9:10
LKS BESTWINA - SOKÓŁ ZABRZEG - godz. 9:30
LKS Przełom KANIÓW - KS BYSTRA - godz. 9:50
Mecz Żaczków rocznik 2010/2011 LKS Przełom KANIÓW - LKS Przełom KANIÓW - godz. 10:10 - rewanż

LKS Przełom KANIÓW I STARSI - LKS Przełom KANIÓW II STARSI - godz. 15:10
Zakończenie turnieju młodzików i rozdanie nagród - godz. 15:45.
Wieczny
czwartek 01 grudzień 2016 - 21:12:21

Plany sparingowe seniorów

Siedem meczów sparingowych oraz udział w Memoriale im. śp. Karola Ryszki - to plany sparingowe drużyny seniorów, o których poinformował trener zespołu Kazimierz Kozioł. Miejsca oraz godziny rozgrywania meczów będziemy podawać na bieżąco.

Perfekcyjna druga połowa

LKS Przełom Kaniów - Zamek Grodziec 7:3 (1:1)

W zaległym spotkaniu ligowym, rozegranym 19 listopada, nasza drużyna juniorów pokonała bezpośredniego rywala w tabeli, Zamek Grodziec, aż 7:3. Bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Opioły zdobyli: Adrian Piesiur - 2 oraz Sebastian Olek, Łukasz Armuz, Dawid Gucwa, Wojciech Kozub, Tymoteusz Zosuł - po 1. Dzięki temu zwycięstwu kaniowski zespół awansował z 7 na 5 pozycję w tabeli.

Gratulujemy naszej drużynie okazałego zwycięstwa w ostatnim spotkaniu ligowym w tej rundzie!

Wieczny
poniedziałek 21 listopad 2016 - 22:41:55

Remis w Derbach

Remis w emocjonujących derbach

Przełom Kaniów - KS Bestwinka 0:0

Pomimo braku bramek na stadionie w Kaniowie, nie brakowało emocji w derbowym pojedynku Przełomu z Bestwinką. Każda z drużyn stworzyła dogodne okazje do zdobycia bramki, jednak bramkarze byli tego dnia dobrze dysponowani. Szczególnie bramkarz Kaniowa Wojciech Jonkisz, który w pierwszej połowie spotkania obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika gości.

Dziękujemy drużynie za bardzo dobry mecz!

Walka i brak punktów u wicelidera

Sokół Buczkowice - Przełom Kaniów 2:1 (1:1)

Pomimo dobrej gry naszego zespołu i pozostawienia na boisku sporo zdrowia, to wicelider bielskiej "A" klasy Sokół Buczkowice mógł się cieszyć ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku sędziego. Bramkę dla kaniowskiego zespołu zdobył z rzutu karnego Szymon Kóska.

LKS Przełom Kaniów - Spójnia Landek 0:3

Niewykorzystana szansa, a raczej niewykorzystane, bardzo dobre okazje do zdobycia bramki w pierwszej odsłonie spotkania przez nasz zespół spowodowały, że drużyna juniorów Przełomu przegrała u siebie z wiceliderem ligi Landekiem 0:3. Kaniowska drużyna mogła kilkakrotnie wyjść na prowadzenie, ale brakowało skutecznego wykończenia. Goście z minuty na minutę grali coraz pewniej, co udokumentowali trzema zdobytymi bramkami.

Wieczny
wtorek 01 listopad 2016 - 11:22:48

Mimo przewagi lekko nie było

Jak wygrywać, to konkretnie

LKS Przełom Kaniów - KS Bystra 5:2 (2:1)

Trzy mecze pod rząd bez zdobytej bramki nie wyglądają zbyt dobrze. W dwóch przynajmniej zawodnicy trenera Kazimierza Kozioła bramki również nie stracili, więc do swojego konta za te dwa spotkania mogli dopisać po punkcie. W spotkaniu w przedostatnim w tabeli KS Bystra należało tę niechlubną bezbramkową serię przerwać, co rzeczywiście się udało.

Na pierwszego gola w meczu kibice musieli czekać do 15 minuty. Wtedy to krosową piłkę otrzymał Michał Kóska i doskonałym, technicznym strzałem wrzucił piłkę za kołnierz broniącego bystrzańskiej bramki Krzysztofa Samborskiego. Na zakończenie pierwszego kwadransa udało się strzelić pierwszą bramkę, to czemu by nie zdobyć drugiej na zakończenie drugiego - w 29 minucie w polu karnym gości faulowany był Adrian Piesiur, a minutę później z 11 metrów silnym strzałem ręce Samborskiego przełamał nasz kapitan Szymon Kóska podwyższając prowadzenie Przełomu na 2:0. Po dwóch minutach sędzia główny pan Piotr Katana zdecydował się wyrzucić z boiska kapitana KS Bystra Jakuba Cybińskiego, podobno za dyskusje czy podobne werbalne przewinienie - tego, co konkretnie powiedział nie było słychać w spikerce. Wydawałoby się, że gra w przewadze pomoże Przełomowi zdominować rywala i zdobyć kolejne bramki. Wręcz przeciwnie. Po stracie zawodnika goście zawzięli się, chcąc udowodnić, że dziesięciu da radę jedenastu. W 39 minucie kontaktową bramkę zdobył Jakub Habdas, 24-letni napastnik pełniący również tymczasowo rolę trenera KS Bystra, po opuszczeniu zespołu przez poprzedniego szkoleniowca, Macieja Tokarczyka, który pracował z drużyną przez 3,5 roku i świętował z nią awans do bielskiej A-klasy.

Po wyjściu na drugą połowę goście grali jeszcze lepiej, a 10 minut po jej rozpoczęciu było 2:2, a gola ponownie zdobył trener-napastnik Habdas. Sytuacja wróciła do normy w 68 minucie, kiedy to po wykonaniu rzutu rożnego w polu karnym odnalazł się Kornel Ryszka, przywracając Przełomowi prowadzenie. Dziesięć minut później po kolejnym faulu w polu karnym graczy z Bystrej sędzia ponownie wskazał na 11 metr, do piłki podobnie jak w pierwszej połowie podszedł Szymon Kóska i równie mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Z wykonywaniem karnych był ostatnio w Kaniowie problem, ale nasz kapitan chyba go rozwiązał i teraz już raczej wiadomo, kto będzie stałym egzekutorem jedenastek dla Przełomu. W tym ostatnim kwadransie goście opadli już z sił, w końcu przez prawie godzinę biegali za jednego kolegę, a dobił ich świetnym strzałem z okolic pola karnego Dominik Domka w 84 minucie.

Szczęśliwy przebieg pozostałych meczów, a przede wszystkim zwycięstwo graczy trenera Kozioła sprawiły, że Przełom Kaniów przesunął się w tabeli o 3 pozycje i obecnie znajduje się na siódmej lokacie z trzynastoma punktami. Kolejny raz coś łączy najbliższy mecz seniorów i juniorów, a jest tym najbliższy mecz w sobotę z wiceliderem tabeli. Juniorzy o 12:00 zmierzą się ze Spójnią Landek, a seniorzy trzy godziny później wybiegną na boisko w Buczkowicach, starając się wywieźć trzy punkty ze spotkania z miejscowym Sokołem.