Klub
Struktura organizacyjna
Zarząd
Stadion
Kontakt
Puchary
Historia
Bilety


VII Święto Sportu w KaniowieZdjęcia z VII Święta Sportu:

autor: Marcin Kowolik ---> [link]

autor: Sławomir Lewczak ---> [link].

Nasze zespoły piłkarskie

Kadra
Wyniki
Terminarz
Strzelcy
Galeria
Transfery
Sparingi

Lp
M
P
Br
1
MRKS II Czechowice
13
33
72-14
2
GLKS Wilkowice
13
27
54-27
3
LKS Sokół Hecznarowice
13
27
35-20
4
LKS Pionier Pisarzowice
13
24
34-23
5
UKS Rotuz Bronów
12
22
36-28
6
KS Międzyrzecze
13
21
32-26
7
KS Soła Kobiernice
13
20
25-27
8
LKS Żar Międzybrodzie
13
19
31-34
9
LKS Przełom Kaniów
13
17
28-39
10
LKS Zapora Wapienica
13
14
31-39
11
GLKS Sokół Buczkowice
13
10
23-37
12
LZS Beskid Godziszka
13
7
15-66
13
KS Bystra
13
4
17-46
Kadra
Wyniki

-


Kadra
-
Kadra
-

Kadra
-Sekcje klubu


Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Online
Gości: 8
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 3154, Najnowszy: CASTROL73

Lepiej niż na jesień

Miłe złego początki


LKS Przełom Kaniów - MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:4 (1:1)


Prawie pięć miesięcy pozbawieni byliśmy emocji związanych z bielską A-klasą. Powrót rozgrywek wszystkie drużyny odnotowały 23 marca 2019 roku o godzinie 15:00, kiedy dwanaście ekip sezonu 2018/2019 wybiegło na boiska sześciu stadionów zainaugurować rundę wiosenną obecnego sezonu. Przedłużone wolne mieli tylko zawodnicy Rotuza Bronów, dzięki emocjom związanych ze sprawą drugiej drużyny Rekordu Bielsko-Biała, o którym dość głośno było w pierwszej fazie sezonu.

Na graczy trenera Wiesława Kucharskiego już na pierwszy ogień czekało arcytrudne zadanie. Zamiast spokojnie wejść w wiosnę i rozegrać spotkanie z drużyną z okolic swojego miejsca w tabeli, władze BOZPN-u zaserwowały Przełomowi mecz z liderem, drugą drużyną czwartoligowego MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Włodarzy okręgowych nie ma jednak co winić za rozkład meczów na wiosnę, bo są one lustrzanym odbiciem meczów z jesieni, zatem miejscami w danej kolejce zamienia się gospodarzy i gości. Ot, cała filozofia. Od razu nadarzyła się okazja do rewanżu za równie głośny co sprawa Rekordu mecz MRKS II - Przełom Kaniów, wygrany przez gospodarzy 6:2, ale długo później jeszcze rozpamiętywanego. Jak było, każdy pamięta.
Gdy drużyny zajęły swoje miejsca na boisku, sędzia główny Damian Orłowski rozpoczął spotkanie i już od pierwszych minut widać było różnicę w porównaniu do meczu z jesieni, bo gospodarze dzielnie stawili czoło liderowi i nie dali im przejąć inicjatywy. Kiedy w meczu jesiennym w 11 minucie MRKS prowadził już trzema bramkami, tu w 11 minucie grę do końca pokazał Robert Jurczyga i w momencie, kiedy wielu zawodników odpuściłoby już akcję, ten wyczekał na błąd obrońcy, przejął piłkę i pognał z nią w stronę bramki Patryka Kopcia i pewnym strzałem nie dał mu żadnych szans. Gra w dalszej części pierwszej połowy w wykonaniu obu drużyn była bardzo wyrównana i wcale nie było wydać różnicy, że lider gości na boisku drużyny z dziewiątego miesjca w tabeli. W 23 minucie ponownie Jurczyga skorzystał z błędu obrońcy, jednak strzelając z niemal zerowego kąta w stosunku do bramki nie zdołał umieścić piłki w siatce. Kiedy wydawało się, że Przełom zejdzie na przerwę z prowadzeniem, ostre dośrodkowanie Dominika Kopcia trafiło w nogę Wojciecha Czulaka i piłka wpadła do bramki. Chwilkę później do siatki trafił Grzegorz Sztorc, jednak czujne oko sędziego liniowego wychwyciło przekroczenie przez czechowickiego napastnika lini spalonego.

Druga połowa zapowiadała się obiecująco, szczególnie jeśli Przełom powtórzyłby swoją grę z pierwszej części spotkania. Nadzieje na korzystny wynik pękły w ciągu minuty niczym reklamówka na mrozie. W 49 minucie Krzysztofa Buckiego pokonał Dominik Kopeć, a tuż po wznowieniu gry, zanim piłkarze i kibice zdołali obliczyć, jaki jest wynik, trzecią bramkę na konto gości dopisał Michał Adamus. Te dwa mocne ciosy ogłuszyły nieco gospodarzy, którzy mimo, że srodze skarceni przez lidera, nadal mężnie stawiali mu czoło. Efekty przyniosło to w 87 minucie, kiedy Wojciech Kubies podjął decyzję, że z bliska gola widocznie się nie zdobędzie i zdecydowanym strzałem z dystansu pokonał czechowickiego bramkarza, zmniejszając stratę do rywala do jednej bramki. Mówią, że nadzieja umiera ostatnia i tym razem Przełom pójdzie za ciosem, chwilę po zdobyciu drugiej bramki dopisując do swojego konta trzecią, jednak liderem tabeli po dwunastu kolejkach nie jest się przez przypadek. MRKS swoje zwycięstwo przypieczętował golem Grzegorza Sztorca, tym razem już bramka przez niego zdobyta była całkowicie prawidłowa.

Czym różniło się wiosenne spotkanie Przełomu z MRKS-em II od jesiennego? Wszystkim, oprócz tego, kto po tym meczu dopisał sobie 3 punkty. Kaniowianie pokazali zaangażowanie i w niczym, oprócz strojów nie przypominali drużyny z ostatniego jesiennego spotkania, które zakończyło się wilkowickim pogromem na kaniowskim stadionie. To, że kończy ten mecz z zerowym dorobkiem punktowym to żaden wstyd, nikt chyba, poza niepoprawnymi optymistami nie sądził, że Kaniów łatwo i przyjemnie pokona lidera bielskiej A-klasy. Szansa na poprawienie dorobku punktowego w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 w Bronowie, dla którego to będzie pierwsze spotkanie na wiosnę.


Skład Przełomu:

1. Krzysztof Bucki
14. Wojciech Kubies
6. Kornel Ryszka
17. Wojciech Czulak
3. Sławomir Głombek
4. Patryk Nazim
(46' 16. Adrian Damaz)
10. Marek Faruga
(74' 5. Michał Kóska)
9. Krzysztof Jarosz
10. Kamil Góra
(74' 18. Sebastian Niemczyk)
13. Dominik Domka
(74' 8. Przemysław Szczypka)
11. Robert Jurczyga
Widzów: 145
Skład sędziowski:
Sędzia główny: Damian Orłowski
Sędziowie asystenci: Łukasz Glądys, Dawid Orzechowski
Relacjonował: Kamil Kołodziejczyk


Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Ervin
sobota 23 marzec 2019 - 18:15:36
Komentarze: 0

Nowi zawodnicy w drużynie seniorów


Zimowe transfery


W przerwie zimowej do kadry seniorów dołączyło sześciu zawodników. Kilku z nich rozpoczęło treningi w naszym zespole przed dwoma tygodniami. Zawodnicy, którzy zasilili skład kaniowskiej "jedynki" przedstawia poniższa tabela. Cieszy również fakt wznowienia treningów po przerwie przez Marka Farugę, Kornela Ryszkę, Michała Kóskę i Sebastiana Niemczyka. Z kolei treningów nie wznowili Michał Szyma, Wojciech Jonkisz, Mateusz Kal. Żaden z naszych zawodników nie zmienił barw klubowych. Natomiast ze względu na kontuzję na boisku przez jakiś czas nie zobaczymy Mateusza Grygierca i Piotra Bąka.

Nowym zawodnikom Przełomu życzymy jak najlepszych występów i wiele satysfakcji z gry w naszym klubie!
Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Wieczny
piątek 22 marzec 2019 - 18:10:37
Komentarze: 0

Podsumowanie okresu przygotowawczego seniorów


Podsumowanie okresu przygotowawczego seniorów


Za podopiecznymi trenera Wiesława Kucharskiego dziesięć tygodni przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2018/2019. W tym czasie nasz zespół trenował w hali sportowej w Kaniowie, Orliku w Bestwinie oraz bocznym bosku. Początkowo frekwencja na treningach nie była zadowalająca, co w ostatnim czasie uległo znacznej poprawie. Drużyna rozegrała cztery gry kontrolne, w których rywalizowała z zespołami B i A klasy, a wszystkie pojedynki były zwycięskie dla Przełomu. Ponadto drużyna wzięła udział w turnieju seniorów w ramach III Memoriału im. Karola Ryszki, w którym zajęła 2 miejsce.

Czekamy już niecierpliwe na inaugurację rundy wiosennej, gdzie w pierwszym pojedynku zmierzymy się z liderem bielskiej "A" klasy. Tymczasem prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań kontrolnych naszego zespołu minionej zimy:

Przełom Kaniów - Górnik Brzeszcze 4:3
Przełom Kaniów - LKS Goczałkowice II 3:2
Przełom Kaniów - LKS Gierałtowice 4:0
Przełom Kaniów - LKS Ochaby 6:2

Turniej w ramach II Memoriału im. Karola Ryszki - II miejsce

Jeśli chodzi o transfery, a ich również nie zabrakło, pełną listę zaprezentujemy dziś w godzinach popołudniowych.

Przypominamy - pierwszy mecz seniorów w rundzie wiosennej odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15:00 .
Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Wieczny
piątek 22 marzec 2019 - 10:15:33
Komentarze: 0

Protokół z Walnego Zebrania Członków LKS Przełom Kaniów

Protokół z Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków LKS Przełom Kaniów


Z drobnym opóźnieniem w poniższym załączniku opublikowany zostaje protokół z Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków LKS Przełom Kaniów z dnia 10 marca 2019 roku. Do ogólnego wglądu do protokołu dołączone są sprawozdanie z działalności Klubu Kibica w roku 2018 oraz protokół Komisji Rewizyjnej. Sprawozdanie z działalności zarządu klubu pojawi się na stronie w najbliższym czasie.

Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Ervin
wtorek 19 marzec 2019 - 17:46:43
Komentarze: 0

Drugie miejsce Orlików w Turnieju o Puchar Wójta


Drugie miejsce Orlików w Turnieju o Puchar Wójta


W niedzielę, w Hali Sportowej w Kaniowie rozegrany został turniej orlików o Puchar Wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego. Nasza drużyna orlików zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, ostatecznie plasując się na drugim stopniu podium.

Serdecznie gratulujemy naszej drużynie zajętego miejsca, Wójtowi za stworzenie możliwości rozegrania turnieju, a także trenerowi Mariuszowi Cupriakowi oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się jego organizacji.

Wszystkie wyniki w turnieju:


Przełom Kaniów - KS Bystra 5:1
Przełom Kaniów – LKS Bestwina 2:2
Przełom Kaniów – KS Bestwinka 2:2
KS Bystra – LKS Bestwina 1:5
KS Bystra – KS Bestwinka 0:8
LKS Bestwina – KS Bestwinka 0:3

Końcowa klasyfikacja:

1. KS Bestwinka
2. Przełom Kaniów
3. LKS Bestwina
4. KS Bystra

Foto: gminabestwina.info
Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Wieczny
poniedziałek 18 marzec 2019 - 13:12:35
Komentarze: 0

Pewne zwycięstwo i podwójny hat-trick Roberta

Pewne zwycięstwo i podwójny hat-trick Roberta Jurczygi


LKS Przełom Kaniów - LKS Ochaby 6:2 (2:0)


W ostatniej sparingowej potyczce kaniowska drużyna seniorów pewnie pokonała przedstawiciela skoczowskiej "B" klasy, LKS Ochaby 6:2. Nie lada wyczynem popisał się snajper naszego zespołu Robert Jurczyga, który w tym meczu zdobył dla nas wszystkie bramki.

Skład Przełomu:

Krzysztof Bucki - Wojciech Czulak, Kornel Ryszka, Wojciech Kubies, Marek Faruga - Szymon Kóska, Patryk Nazim, Kamil Góra, Szymon Dunat - Robert Jurczyga, Dominik Domka oraz Jan Francuz, Sebastian Niemczyk, zawodnik testowany, Marcin Stryczek, Michał Kóska, Kamil Kimla


Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Wieczny
poniedziałek 18 marzec 2019 - 10:17:42
Komentarze: 0

Druga część prac porządkowych przy naszym klubie
Druga część prac porządkowych przy naszym klubie


W minioną sobotę miały miejsce kolejne pozimowe prace porządkowe przy naszym klubie.

Dziękujemy osobom, które wzięły udział w pracach, a byli to: Tadeusz Bodzek, Jerzy Sysło, Mariusz Głombek i Tadeusz Kapias.
Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Wieczny
poniedziałek 18 marzec 2019 - 10:09:27
Komentarze: 0

Grzegorz Wieczorek Prezesem Klubu na lata 2019-2020

Wybrano zarząd klubu na lata 2019-2020


W niedzielę w naszym klubie odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Uczestnicy zebrania jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi i wybrali nowy w składzie:

Prezes Grzegorz Wieczorek
Wiceprezes Łukasz Jonkisz
Skarbnik Józef Maziarz
Sekretarz Mirosław Kołodziejczyk

Pozostali członkowie:
Antoni Wojsław
Tadeusz Bodzek
Grzegorz Ciućka
Tomasz Krysiak
Kamil Kołodziejczyk
Andrzej Piekiełko

Nowy Zarząd zatem będzie liczył 10 osób (poprzednio 8 osób). Po raz pierwszy członkami zarządu zostali: Tomasz Krysiak, Kamil Kołodziejczyk, Andrzej Piekiełko. Ponadto serdecznie dziękujemy Andrzejowi Janeczko za dwuletnią pracę w zarządzie w poprzedniej kadencji.

Skład Komisji Rewizyjnej:

Przewodniczący - Marian Antos
Sekretarz - Jan Fajfer
Członek Komisji - Przemysław Szczepaniak

W zebraniu uczestniczyli Honorowi Członkowie Klubu, działacze, trenerzy, kierownicy drużyn oraz goście: wójt Gminy Bestwina Artur Beniowski, Prezes OSP Grzegorz Owczarz.

Wystąpienie Prezesa oraz istotne informacje z zebrania opublikujemy na naszej stronie internetowej.
Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Wieczny
poniedziałek 11 marzec 2019 - 10:56:25
Komentarze: 0

Trzeci zwycięski sparing seniorów

Trzeci zwycięski sparing seniorów


LKS Gierałtowice - Przełom Kaniów 0:4 (0:2)

W rozegranym w sobotnie popołudnie trzecim meczu sparingowym podczas przygotowań do rundy wiosennej, drużyna seniorów Kaniowa pokonała LKS Gierałtowice 0:4. Gospodarze tego spotkania na co dzień występują w oświęcimskiej "B" klasie.

Bramki dla naszej drużyny zdobyli Dominik Domka (z rzutu karnego), Krzysztof Jarosz, Robert Jurczyga oraz zawodnik testowany

Kadra Przełomu na spotkanie z Górnikiem Brzeszcze:
Krzysztof Bucki, Sławomir Głombek, Wojciech Czulak, Wojciech Kubies, Kornel Ryszka, Krzysztof Jarosz, Marek Faruga, Kamil Kimla, Patryk Nazim, Robert Jurczyga, Adrian Damaz, zawodnik testowany, Dominik Domka
Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Wieczny
poniedziałek 11 marzec 2019 - 10:34:16
Komentarze: 0

Prace porządkowe przy naszym klubie


Prace porządkowe przy naszym klubie


W sobotę miały miejsce pozimowe prace porządkowe przy naszym klubie. Kolejne przeprowadzone zostaną w najbliższy weekend.

Dziękujemy osobom, które wzięły udział w pracach, a byli to: Grzegorz Wieczorek, Tadeusz Bodzek, Jerzy Sysło i Mariusz Olek.
Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Wieczny
sobota 09 marzec 2019 - 20:47:17
Komentarze: 0

Idź do strony       >>  
Data/Czas
 

Witryna
Prowadzący
Informacje
Licznik

Wejścia unikalne--->
Wszystkie wejścia--->
Teraz online --->
Gmina Bestwina

PG Silesia

Auto-Mar

Autoserwis Staszczyk

Cyroń


Nasze zespoły

Seniorzy
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Młodzicy starsi
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Młodzicy młodsi
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Żaki i skrzaty
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Ankieta

Czat
Musisz być zalogowany, aby wystawiać komentarze na tej stronie. Proszę się zalgować lub jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się


Wieczny
11 wrz : 09:48
Witam, dłuższe relacje pisze zawsze Kamil Kołodziejczyk i nie jest to ustosunkowane od wyniku meczu (w tym sezonie długa relacja po przegranym meczu z MRKS i remisie z Międzybrodziem). Ja z racji wielu innych obowiązków często nie mam na to czasu, żeby pisać długie relacje, a Kamil nie jest obecny na wszystkich meczach.

FaN92
28 sie : 06:13
Chciałem zapytać, dlaczego gdy Kaniów wygrywa mecz relacja z widowiska jest taka szczegółowa i długa a gdy przegrywamy ma ona jedynie dwa, trzy zdania? Myślę, że nieobecni na meczu chętnie przeczytaliby nawet o porażce. Czekam na odpowiedź adminów.

Wieczny
19 wrz : 18:54
Z dużym zadowoleniem mogę poinformować, iż od niedawna strona zyskała kolejnych dwóch administratorów. Są nimi Ervin oraz Castrol73. Z tej racji dołożymy wszelkich starań, aby strona była aktualizowana na bieżąco!

Kermit
15 lut : 17:19
Prosze jeszcze raz o wstawienie grafiku sparingów

Wieczny
05 lut : 19:09
Nie ma problemu, teraz jestem trochę zajęty zebraniem w sobotę i strona znowu stoi w miejscu, ale po zebraniu na pewno nowy zarząd opublikuje wszystko jak trzeba

Kermit
04 lut : 09:11
Mam prośbe do pana prezesa zeby nabył od trenera jedynki plan sparingów wraz z godzinami i wrzucił go na strone z góry dziekuje

zxczxczxc
12 sie : 08:12
ja z uwagi na brak czasu też nie dam rady

Wieczny
11 sie : 16:27
Czy jest ktoś chętny?

Wieczny
09 sie : 10:49
Zapraszam osobę bądź osoby do współprowadzenia strony klubu. Z racji obowiązków wynikających z funkcji prezesa oraz codziennej pracy nie jestem w stanie na bieżąco o wszystkim informować... Liczę, że znajdą się osoby, które chcą pomóc w tej kwestii.

zxczxczxc
29 lip : 19:56
Są jakieś zdjęcia z meczu zarządu ze strażakami i turnieju dzikich drużyn ?

Wieczny
06 wrz : 08:16
Wiem, moje niedopatrzenie, miało być do czwartku. Ale i tak była przewaga głosów i oprórcz głosów w ankiecie większość zdecydowała. Fan92, mam nadzieję, że swoją aktywność na czacie zamienisz na aktywność w klubie, np w sobotę podczas meczu. Zachęcam do wywieszenia flagi i głośnego dopingu. Co do wyboru utworu - kończymy dyskusję. Tak, jak chciałeś, wybór został dokonany.

FaN92
06 wrz : 04:54
"głosujemy w ankiecie na stronie klubu do piątku włącznie" dzisiaj jest piątek, ale głosowanie zakończone zostało wczoraj o 22.57 w czwartek ??????

Wieczny
05 wrz : 20:57
Kończymy głosowanie, wygrała piosenka Scotty - The Black Pearl, która zdobyła 22,73% głosów.

[link]

Wieczny
05 wrz : 16:16
Dokładnie.

serek91
05 wrz : 11:30
Trochę późno zauważyłem, ale można jeszcze to zaproponować.
Zresztą najważniejsza jest dobra gra, jak do tej pory, a nie piosenka

[link]

Wieczny
04 wrz : 21:11
Po co te nerwy, napisałem tylko, że jest słabe zainteresowanie. Teraz spośród typów na Facebooku (tych poważnych), głosujemy w ankiecie na stronie klubu do piątku włącznie.

FaN92
04 wrz : 15:58
Może ankieta jest za mało "rozreklamowana" poza tym z tego co widziałem było kilkanaście propozycji na facebooku ale szanowny administrator "wytypował" samodzielnie dwa utwory bo mamy słabe nagłośnienie i piosenki mają być bez słów. Szkoda że nie poinformował o tym fakcie zanim ludzie zaczęli wrzucać piosenki. Szkoda też że ankieta nie pojawiła się również na stronie skoro mamy taką zakłdkę, na pewno więcej ludzi by się o całej akcji dowiedziało. Rozumiem, że pisząc "Jakoś nie ma dużego zainteresowania proponowaną zmianą" szanowny administrator chce mi uzmysłowić że nikt nie chce zmiany i janosik jest zajebisty?? Ok, niech tak będzie.

Wieczny
04 wrz : 15:15
Jakoś nie ma dużego zainteresowania proponowaną zmianą... Jest kilka typów, ale głosów brak.

FaN92
02 wrz : 08:30
no tak

Wieczny
02 wrz : 08:03
Podczas wychodzenia jest TIGER, chodzi Ci o piosenke przed wyjściem zapewne

FaN92
01 wrz : 14:24
[link]

[link]
moje propozycje na piosenkę podczas wychodzenia drużyny na murawę, druga jest długa dlatego ja proponowałbym wyciąć fragment od 1:19 do 3:05.

Wieczny
27 sie : 16:45
Na Facebooku już można zgłaszać propozycje.

Wieczny
27 sie : 16:41
Zawsze można dojść do porozumienia. Ok, zainteresowanie powinno być duże, skoro mówileś, że wszyscy chcą zmienić. Jeśli zainteresowania nie będzie to zostanie tak jak jest.

FaN92
27 sie : 11:27
Widzę że jednak da się dojść do jakiegoś porozumienia. Mogę zaproponować inne rozwiązanie tej sytuacji. Skoro nasz klub ma swój profil na facebooku można zrobić takie głosowanie na facebooku i na stronie. Niech każdy kto chce, prześlę swoją propozycje bezpośrednio na facebookowy profil Przełomu lub do admina strony w wiadomości prywatnej a potem administrator stworzy ankietę na obu portalach. Przykładowo liczyć się będzie 5 pierwszych utworów. Chyba że zainteresowanie będzie duże to na przykład 10. Możną o tym napisać na stronie w oficjalnym ogłoszeniu i na facebooku. Myślę że takie coś może wypalić. Jeżeli nie będzie żadnych propozycji niech klub coś wybierze i ogłosi ankietę.

Wieczny
27 sie : 11:10
Jeszcze co do piosenki - wybierz ze 4 utwory i myślę, że możemy zrobić np. sondę na ten temat i wtedy będzie to oficjalna piosenka przed meczem, nie widzę problemu. Tylko zamiast krytykować, trzeba się tym zająć.Administratorzy przelom-kaniow.info nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treści i poglądy wyrażane i zamieszczane na stronach serwisu przez jego użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usuwania całości lub fragmentów tych treści bez podania przyczyny.

Layout by Wymiatacz®. Based on e107 website system.
Czas generowania: 0.4210 sek., 0.3004 z tego dla zapytań.