Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 3725, Najnowszy: CASTROL73

Mikołajkowe turnieje - sukces organizacyjny i sportowy

W miniony weekend w Hali Sportowej w Kaniowie rozegrane zostały Turnieje Mikołajkowe organizowane przez LKS Przełom Kaniów, w których wzięli udział zawodnicy skrzatów, żaków i młodzików naszego klubu.

Głównym sponsorem turnieju był Urząd Gminy Bestwina, swój wkład miał również nasz klub, a na trybunach nie zabrakło wójta naszej gminy Artura Beniowskiego oraz prezesa Grzegorza Wieczorka. Rolę spikera zawodów przez dwa dni pełnił Jerzy Zużałek, a nad całością organizacyjną czuwał trener Mariusz Cupriak wraz z kierownikami oraz trenerami naszych zespołów. Zarówno wójt, jak i prezes klubu życzyli wszystkim zawodnikom udanego występu oraz dobrej zabawy. Jak zaznaczył wójt, turnieje mikołajkowe są największą tego typu imprezą piłkarską w powiecie bielskim, bowiem przez 2 dni uczestniczy w niej około 200 zawodników.

Obecny był, a jakżeby inaczej, Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom pyszne cukierki. Duże zaangażowanie wykazały również mamy naszych najmłodszych piłkarzy, które przez dwa dni były odpowiedzialne za obsługę bufetu.

Dziękujemy również firmom Sega, K&G, Mat-Bud, PPHU POLAN Andrzej Konarski za współfinansowanie całej imprezy.

KS Bystra - FA Bielsko-Biała 1:4

W tym turnieju nie prowadzono klasyfikacji. Jednak nasz zespół spisał się bardzo przyzwoicie, notując 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki.

UMKS 3 Cz-Dz - F.A. Cz-Dz 1:3

Kaniowski zespół również rozegrał dobre zawody, bowiem zanotował w tym turnieju jedno zwycięstwo, dwa remisy i jedną porażkę. Na uwagę zasługuje tytuł najlepszego bramkarza turnieju, który powędrował do naszego zawodnika Tomasza Głąba. Brawo!!!

UMKS 3 Cz-Dz – Strefa Football 5:1

W turnieju młodzików znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna, która wygrała wszystkie spotkania i zajęła 1 miejsce! Wielkie gratulacje! Najlepszym strzelcem z 8 bramkami na koncie został Nikodem Czylok z Kaniowa, z kolei Adam Raszka z Przełomu został wyróżniony jako najlepszy bramkarz. Brawo!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji weekendowych turniejów!

Teraz to wygląda! Nowa nakładka asfaltowa przed naszym klubem

Przed naszym klubem,dzięki akceptacji wniosku złożonego na Zebraniu Wiejskim przez Prezesa Grzegorza Wieczorka, a następnie Rady Sołeckiej w Kaniowie do Urzędu Gminy Bestwina, powstała nowa nakładka asfaltowa. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Arturowi Beniowskiemu za tę akceptację i zlecenie wykonania prac!

Wieczny
sobota 07 grudzień 2019 - 14:36:49

Prezentacja Kalendarza Klubowego na 2020 rok!

Prezentujemy Państwu kalendarz klubowy na 2020 rok, w którym obchodzić będziemy 30-lecie powstania Klubu Kibica.

Działacze klubu będą roznosić kalendarze do mieszkańców wszystkich domów w naszym sołectwie. Zatem bardzo prosimy Państwa o przyjęcie osób roznoszących kalendarze i wsparcie finansowe, które będzie przeznaczone na zakup sprzętu sportowego oraz bieżące cele statutowe klubu.
Wieczny
piątek 06 grudzień 2019 - 09:09:56

Zapowiedź Turniejów Mikołajkowych

Przed nami piłkarskie emocje z udziałem najmłodszych zawodników

W najbliższy weekend w hali sportowej w Kaniowie odbędą się Mikołajkowe Halowe Turnieje Piłki Nożnej dla drużyn skrzatów, żaków i młodzików, organizowane przez nasz klub. Naszym drużynom życzymy jak najlepszych występów, a poniżej przedstawiamy listę drużyn uczestniczących w poszczególnych turniejach:

LKS Bestwina

Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków i wszystkich znajomych do dopingowania młodych adeptów piłki nożnej!
Wieczny
czwartek 05 grudzień 2019 - 08:22:47

Zwycięstwo w ostatnim meczu rundy jesiennej

Soła Kobiernice - LKS Przełom Kaniów 1:2 (0:1)

W ostatnim meczu rundy jesiennej drużyna kaniowskich seniorów pokonała w Kobiernicach miejscową Sołę 1:2. Bramki dla Przełomu zdobyli: Kornel Ryszka i Kamil Kucharczyk.

Dzięki wygranej nasza drużyna na półmetku rozgrywek zajmuje bardzo dobre, drugie miejsce w tabeli! Gratulujemy!

Dunat Szymon (46' Jarosz Krzysztof)
Grygierzec Mateusz (70' Woźniak Damian )

Zebranie Zarządu Klubu

We wtorek, 22 października, odbyło się kolejne Zebranie Zarządu Klubu. Przedstawiamy Państwu istotne zagadnienia poruszone na tym posiedzeniu.

1. Prezes klubu Grzegorz Wieczorek podziękował członkom zarządu, Klubowi Kibica, sponsorom oraz zewnętrznym osobom za zaangażowanie i wielogodzinną pracę społeczną przy montażu elektronicznej tablicy wyników, a także przy pracach gospodarczych. Kolejne prace związane z wycinką gałęzi prowadzone będą w najbliższy piątek od godziny 16:30. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do pomocy.

2. Prezes zapowiedział roznoszenie kalendarzy klubowych na 2020 rok, co będzie miało miejsce w drugiej połowie listopada. Firmy, które są chętne, aby ich logo znalazło miejsce na kalendarzu, proszone są o zgłoszenia.

3. Rozmawiano o kwestiach sportowych, w tym podsumowano mijającą rundę, a także przeanalizowano sytuację we wszystkich naszych drużynach.

4. Ustalono termin spotkania dla drużyny seniorów kończącego jesienne zmagania na 9 listopada (godzina 17). Natomiast tradycyjne spotkanie przy wigilijnym stole będzie miało miejsce 14 grudnia (sobota) o godzinie 18.

5. Prezes zapowiedział kilka priorytetowych celów na najbliższy rok, wśród nich rozpoczęcie działań zmierzających do nawodnienia boiska (wniosek Andrzeja Piekiełko), a także pozyskanie sponsorów do powstania nowej strony internetowej klubu oraz całkowite malowanie ogrodzenia przy klubie. Szczegóły zostaną podane podczas Zebrania Sprawozdawczego w przyszłym roku.

Joker

LKS Przełom Kaniów - GLKS Sokół Buczkowice 3:0 (1:0)

Do meczu dziesiątej kolejki bielskiej A-klasy, rozgrywanego 20 października 2019 roku na stadionie przy ulicy Batalionów Chłopskich 23 przystąpiły dwie drużyny, które w ostatnich sześciu meczach zdobyły po 11 punktów, ani razu nie doświadczając goryczy porażki. LKS Przełom Kaniów i GLKS Sokół Buczkowice, bo o tych zespołach mowa, były przed tym spotkaniem tabelowymi sąsiadami, z lekkim wskazaniem na gospodarzy - Kaniów trzeci z piętnastoma punktami, a Buczkowice czwarte z... piętnastoma punktami. Pomijając już fakt, że przez ostatnie kolejki tabela bielskiej A-klasy była ciasna jak spodnie po świętach, można było śmiało stwierdzić, że spotykają się dwie równorzędne drużyny, spisujące się w obecnym sezonie naprawdę dobrze. Jakby jakaś poważna firma bukmacherska zajmowała się tymi naszymi rejonami zainteresowań piłkarskich, to kurs na obstawienie remisu w tym meczu nie byłby zbyt wysoki.

Kilka minut przed godziną piętnastą oba zespoły wyszły w szatni w swoich nowych kompletach strojów - GLKS Sokół w pomarańczowo-białych, przypominających trochę zestawy meczowe kaniowskich oldbojów, a LKS Przełom w przepięknych, odzwierciedlających (w końcu!) barwy klubowe zielono-żółtych koszulkach w pionowe pasy, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Oprócz numeru z tyłu na koszulce, co jest wymogiem regulaminowym, na sercu kaniowian znajduje się herb klubu, nad numerem napis Przełom Kaniów, a pod numerem logo firmy Safety First - B. H. Podbeskidzie, której właścicielem jest Pan Bogusław Pasternak, sponsor tego odzieżowego przedsięwzięcia. Wstępne podziękowania dla Pana Pasternaka zostały odczytane w trakcie przerwy, a najlepszym podziękowaniem będzie na pewno świetna gra zawodników w tych strojach. Patrząc na bardzo profesjonalny wygląd tych strojów, ciężko pomyśleć, że należą one do drużyny grającej na siódmym szczeblu polskich rozgrywek piłkarskich. Po gwizdku sędziego głównego spotkania, pana Tomasza Kuźniarza, któremu, jak ostatnio, podczas cudownego zwycięstwa nad GLKS-em Wilkowice na liniach pomagali sędziowie asystenci, panowie Ireneusz Golda i Marek Modrzik, mecz został rozpoczęty i od razu do ataku ruszyli podopieczni trenera Wiesława Kucharskiego. Widać było po raz kolejny składne akcje, prezentowane nam przez graczy Przełomu w ostatnich meczach. Kilka dobrych rozpracowań buczkowickiej obrony nie przyniosło rezultatu w początkowych minutach, ale w 15 minucie pierwszy kamień milowy został osiągnięty - z lewej strony pola karnego uderzył Robert Jurczyga, jego strzał obronił Mateusz Łopata, ale piłkę odbił za siebie, gdzie czekał już wysforowany w tym meczu do przodu w ustawieniu wyjściowym Szymon Kóska, który nie miał najmniejszych problemów ze zrobieniem tego, co trzeba. Tym samym gospodarze prowadzili 1:0. Ataki Przełomu trwały, a w 31 minucie mogliśmy mieć kopię z akcji bramkowej - znowu lewą stroną pola karnego pobiegł Robert Jurczyga, zagrał piłkę wszerz do Szymona Kóski, ale ten minimalnie nie zdążył dołożyć nogi. Minutę później, po kolejnej ładnej i składnej akcji gospodarzy, piłka zmierzała w stronę Damiana Woźniaka, a nasz najmłodszy zawodnik zdecydował się na strzał z pierwszej piłki z powietrza i tylko doskonała interwencja nogą bramkarza Buczkowic spowodowała, że po tej akcji Przełom miał tylko rzut rożny. Końcem pierwszej połowy zaczęli rozkręcać się goście, a pierwszą konkretną okazję mieli w 40 minucie spotkania, kiedy w krótki róg z bliska uderzył Kacper Jaszczurowski, a tym razem świetną intuicyjną interwencją popisał się Kamil Owczarz. Choć Sokół nadal krążył jak drapieżny ptak w okolicach szesnastki Przełomu, pierwsza połowa zakończyła się rezultatem, jaki ustalony został w piętnastej minucie.

W przerwie tradycyjnie rozlosowano nagrody, tym razem w liczbie sztuk trzech, a po krótkim koncercie z listy LKS Przełom Track (dla chętnych dostępna pod tą właśnie nazwą na pewnym znanym serwisie muzycznym na literę S.), obie drużyny wróciły do gry. I podobnie, goście nie stracili animuszu, jaki wstąpił w nich w okolicach 38 minuty spotkania. Nadal atakowali, mając świetne okazje w 51 minucie, kiedy bardzo dobrze strzelał Damian Tracz, a jeszcze lepiej wybronił to Kamil Owczarz oraz w 65 minucie, kiedy na strzał nożycami zdecydował się Dariusz Tracz, a jego uderzenie głową zablokował Piotr Bąk. Janusza Tracza na szczęście na meczu nie było, bo on na pewno znalazłby jakiś sposób na dobry wynik dla buczkowiczan, może niekoniecznie sposób sportowy. Mimo naporu gości Przełom bronił się naprawdę skutecznie, a nawet, jeśli piłka przeszła linię obrony, to na posterunku znajdował się Kamil Owczarz. Kolejny raz zmiany przeprowadzane przez trenera Wiesława Kucharskiego działały doskonale, bo zmęczonych zawodników zastępowali wypoczęci, prezentujący równie dobrą formę meczową - trening w końcu czyni mistrza. Ale z jedną zmianą trener Kucharski trafił w dziesiątkę, a może bardziej poprawnie w osiemdziesiątkę ósemkę, bowiem z takim numerem w 69 minucie na boisko wszedł on - cały na zielono-żółto-czarno: Łukasz Zdeb. Kiedy wydawało się, że Sokół upoluje w końcu tę wymarzoną bramkę, nasz rezerwowy napastnik doskonale wiedizał, gdzie się znaleźć - najpierw w 85 minucie celnie dobił uderzenie w słupek Roberta Jurczygi, który zaraz po tej bramce opuścił boisko w akompaniamencie oklasków, a w ostatnich sekundach celnym strzałem ustawił wynik na 3:0 dla Przełomu, potwierdzając, kto tak naprawdę był lepszy w tym meczu i komu należy się pozycja wicelidera tabeli.

Co łączy Joaquina Phoenixa z Łukaszem Zdebem? Oboje doskonale wcielili się w rolę Jokera - pierwszy, tworząc znakomitą kreację w filmie zbierającym w ostatnim czasie doskonałe recenzje, drugi idealnie wypełnił rolę rezerwowego wpuszczanego na boisko w drugiej połowie - czegóż więcej chcieć od napastnika, grającego 24 minuty, jak nie dwóch bramek pieczętujących zwycięstwo swojej drużyny? I jeszcze jedno, drobne podobieństwo - w momencie pisania tej recenzji, Joker z Phoenixem ma ocenę 8,8 na najbardziej znanym polskim serwisie filmowym, a nasz Joker występuje z numerem 88 na koszulce. Był to ostatni mecz w tym roku rozgrywany w Kaniowie przez drużynę seniorów. Ostatnie spotkanie w tym roku, tak faktycznie, zagra za tydzień, w niedzielę 27 października o godzinie 14:00 w Kobiernicach. Przełom jest drugi, Soła ostatnia. Wynik aż się prosi, żeby już wpisać do terminarza. Trzy punkty Przełomu spowodują, że do prawdopodobnie kwietnia zasiądzie na drugim miejscu w tabeli bielskiej A-klasy obecnego sezonu. A jakby tak jeszcze inne kluby zagrały dla nas? Może taki Sokół Hecznarowice, który gra z liderem, Pionierem Pisarzowice? Sokół w ostatnich czterech meczach tylko Przełomu nie zdołał pokonać. A do Pioniera mamy tylko trzy punkty straty...