Użytkowników: 2685, Najnowszy: CASTROL73

Pierwsze zwycięstwo

Joker Damian

LKS Przełom Kaniów - MRKS II Czechowice-Dziedzice 3:1 (0:0)

Jeden punkt zdobyty w dwóch meczach, stosunek bramkowy 2:6 i przedostatnie miejsce nie napawały optymizmem w rozpoczynającym się sezonie. Po tym meczu miejmy nadzieję, że Przełom Kaniów wróci na właściwe tory i jego gra będzie równie dobra, jak w spotkaniu 3. kolejki bielskiej A-klasy z MRKS-em II Czechowice-Dziedzice.

W pierwszej połowie zbyt wiele do odnotowania nie było - obie drużyny przeprowadzały akcje na bramki przeciwnika, na lewym skrzydle Przełomu dobre spotkanie rozgrywał Kamil Góra, a w protokole pomeczowym zapisali się dwaj gracze z Czechowic, ukarani przez sędziego Sebastiana Przewoźnika żółtymi kartkami.

W drugiej połowie działo się znacznie więcej, choć zaczęła się ona nieciekawie dla piłkarzy trenera Kazimierza Kozioła, w 48 minucie bramkę głową zdobył Grzegorz Gomółka, a Przełom przegrywał 0:1. Po ośmiu minutach znanego dobrze kaniowskim kibicom Patryka Iwańca pokonał Krzysztof Jarosz i można było liczyć, że gospodarze jeszcze o coś powalczą w tym meczu. W 65 minucie trener Kozioł zdecydował się wpuścić na boisko Damiana Karuta i było to pokerowe zagranie - dziesięć minut przed końcem meczu nasz napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wyprowadził swoich kolegów na prowadzenie, a pięknym strzałem w okienko bramki Iwańca w 93 minucie przypieczętował pierwsze zwycięstwo Przełomu Kaniów w tym sezonie.

Cztery punkty i siódme miejsce po trzech kolejkach wyglądają już lepiej, podobnie gra naszych zawodników. W przyszłą niedzielę o godzinie 16:00 trzeci już z rzędu mecz na stadionie w Kaniowie, a rywalem będzie Zapora Wapienica, która postraszyła naszych piłkarzy przed tym spotkaniem, gromiąc w tej kolejce Iskrę Rybarzowice wynikiem 6:0.
Początkiem września swoje rozgrywki rozpoczynają juniorzy pod wodzą nowego trenera Andrzeja Opioły. Jeszcze w tym tygodniu w zakładce Juniorów pojawi się terminarz meczów, a także kadry seniorów i juniorów na obecny sezon.

Spece od karnych

LKS Przełom Kaniów - LKS Pionier Pisarzowice 1:1 (1:1)

Mecz drugiej kolejki bielskiej A-klasy był spotkaniem drużyn zajmujących po pierwszej serii spotkań drugie miejsca patrząc z góry i dołu tabeli. Teoretycznie, patrząc na tabelę faworytem był Pionier Pisarzowice, który w pierwszym meczu rozgromił Iskrę Rybarzowice 4:0, gdy Przełom Kaniów przegrał w Międzyrzeczu 1:5, jednak upatrywanie faworytów patrząc na tabelę po pierwszej kolejce lekko mija się z celem.

Spotkanie poprzedziła chwila ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego Karola Ryszki, wieloletniego działacza kaniowskiej drużyny i wielkiego społecznika działającego w naszej miejscowości. Po sześciu minutach od rozpoczęcia meczu wynik już był niekorzystny dla graczy trenera Kazimierza Kozioła, bowiem piękną bramką od poprzeczki zza pola karnego popisał się obrońca Pioniera Wojciech Kasolik. W 20 minucie Przełom powinien doprowadzić do remisu, jednak sędzia boczny pan Marek Stroński nie zauważył, że po odbiciu piłki od słupka zza linii bramkowej wyciągnął ją bramkarz z Pisarzowic. Cóż, żeby zastosować technologię goal line trzeba jednak grać na troszkę wyższym szczeblu. W 24 minucie Pionier miał świetną okazję na podwyższenie prowadzenia, jednak z rzutu karnego zamiast do siatki bramkowej Robert Nycz trafił w siatkę od tzw. łapacza. Pierwsza bramka dla gości była niewątpliwie pięknej urody, za to bramkowa akcja Przełomu pokazała idealnie dopracowane rozegranie rzutu rożnego. Marek Faruga krótko zagrał piłkę do Szymona Dunata, który celnie dograł na głowę Kornela Ryszki, a ten precyzyjnym strzałem zapewnił gospodarzom remis.

W drugiej połowie to Przełom przeważał, jednak najlepszą okazję na zdobycie bramki miał Łukasz Nycz, który po wątpliwym faulu na zawodniku z Pisarzowic w polu karnym w 70 minucie podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze i... trafił w słupek. Jeśli trener Pioniera chce coś poprawić po tym meczu, to niewątpliwie będzie to strzelanie jedenastek. W ekipie gości znajdował się jeszcze jeden zawodnik o nazwisku Nycz, Jacek. Ciekawe, czy jeśli sędzia podyktowałby trzeciego karnego dla Pioniera, to czy zgodnie z zaprezentowaną nam w tym meczu zasadą to on podszedłby do piłki? Tego się (na szczęście) nie dowiedzieliśmy, gdyż więcej rzutów karnych dla graczy z Pisarzowic nie było, a sam mecz skończył się wynikiem 1:1. Z terenów rekreacyjnych grze piłkarzy obu drużyn towarzyszyła radosna muzyka zespołów występujących w ramach XVI Święta Karpia Polskiego, wyhodowanego prawie 140 lat temu w Kaniowie, jednak sam mecz nie przebiegał w tak sielskiej atmosferze - sędzia główny pan Szymon Trybała pokazał w meczu 7 żółtych kartek.

Do konta kaniowian zostały dopisane pierwsze punkty w sezonie. Trzeba pochwalić naszych graczy za dobrą grę, szkoda, że nie udało się wygrać, bo były ku temu okazje, jednak równie dobrze ten mecz mógłby się zakończyć negatywnie, jeśli tylko większą celnością z 11 metra wykazali się goście. Kolejne spotkanie zawodnicy trenera Kozioła zagrają z drugą drużyną MRKS-u w niedzielę 28 sierpnia o godzinie 16:00 nie na obiekcie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach, jak było pierwotnie ustalone w terminarzu, tylko na stadionie w Kaniowie - mecz na MOSiRze odbędzie się już w ramach rundy wiosennej.

Przełom gra i pomaga

Gra w piłkę nożną to marzenie praktycznie każdego małego dziecka. Większość te marzenia może spełnić, grając na niższym lub wyższym szczeblu piłkarskiej mapy. Są jednak takie osoby, które przez ciężką chorobę te marzenia muszą wygasić lub przełożyć na najbliższe lata. Do takich osób należą Piotr i Paweł, którzy obecnie przebywają na onkologicznym oddziale jednego ze szpitali. W ostatnim tygodniu przekazaliśmy tym wspaniałym Kibicom dwie piłki z podpisami naszych zawodników drużyny seniorów, a także książkę z autografami Reprezentantów Polski w Piłce Nożnej z 2002 roku.
Piotrkowi i Pawłowi życzymy powrotu do zdrowia i spotkania się na piłkarskim boisku! Dziękujemy pani Annie Okruta za poinformowanie nas o możliwości dołączenia do tej akcji.

Również w tym tygodniu przekazaliśmy blisko 100 losów na loterię fantową, która będzie miała miejsce podczas sobotniego Święta Karpia w Kaniowie. Jest to loteria zorganizowana dla Amelki Krzak z Kaniowa, cierpiącej na anemię aplastyczną. Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia!