Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 2733, Najnowszy: CASTROL73

Młodzicy starsi gromią BKS Stal, młodzicy młodsi przegrywają z Zabrzegiem

W miniony weekend kolejne mecze ligowe rozegrały nasze drużyny młodzików w ramach rozgrywek Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Znakomity mecz zagrała nasza drużyna młodzików starszych, która pokonała BKS Stal Bielsko-Biała, uwaga, 7:1! Bramki dla Przełomu zdobyli: Szymon Janeczko -4 oraz Maksymilian Bawiec, Krystian Soroczyński-Gajer, Rafał Janeczko - po 1.
Z kolei zespół młodzików młodszych po bardzo emocjonującym meczu przegrał z Sokołem Zabrzeg 3:4. Gole dla Kaniowa strzelali: Gabriel Stasica -2 oraz Rafał Janeczko.
Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Wieczny
wtorek 12 wrzesień 2017 - 21:44:25
Komentarze: 0

Drużyny dziecięco-młodzieżowe rozpoczęły ligowe zmagania

W miniony weekend swoje pierwsze mecze ligowe w nowym sezonie rozegrały drużyny młodzików starszych, młodzików młodszych i żaków LKS "Przełom" Kaniów. Niestety, mecze zakończyły się porażkami naszych zespołów.

Drużyna młodzików młodszych w piątkowe popołudnie uległa na wyjeździe Bestwince 7:3, a trzy bramki dla Przełomu zdobył Gabriel Stasica. Z kolei w niedzielę ekipa młodzików starszych, która debiutuje w tych rozgrywkach, podejmowała zespół Czarnych Jaworze, gdzie uznała wyższość rywali przegrywając 2:8. W tych rozgrywkach występuje rocznik 2005, jednak nasz zespół złożony jest z zawodników z roczników 2005-2007.

W poniedziałek do wyjazdowej rywalizacji z faworyzowanym Podbeskidziem przystąpiła ekipa żaków, która uległa rywalom 8:2.

W każdym z tych spotkań mogliśmy zaobserwować wielkie zaangażowanie naszych młodych zawodników, co z pewnością zaprocentuje w kolejnych spotkaniach ligowych.
Wieczny
wtorek 05 wrzesień 2017 - 14:50:51

Kaniów rozgrywa, Godziszka wygrywa

Wisła zatapia Kaniów

LKS Przełom Kaniów - LZS Beskid Godziszka 0:1 (0:0)

Po obiecującym początku sezonu i zwycięstwie u siebie z Sokołem Buczkowice (1:0) połączonym z dobrą grą w pierwszej kolejce bielskiej A-klasy, do brutalnej rzeczywistości siódmego szczebla rozgrywkowego sprowadziła drużynę Radosława Maciejewskiego KS Bestwinka, wygrywając w derbach aż 3:0. Szansą na podreperowanie nastrojów oraz dorobku punktowego, jak i bramkowego miało być spotkanie z Beskidem Godziszka, który swoje pierwsze mecze przegrał dość srogo - 2:6 z Hecznarowickim Sokołem i 2:5 z KS Bystra Wiesława Kucharskiego.

Podrażnieni wysoką porażką w Bestwince, mimo remisu do przerwy, zawodnicy Przełomu zaczęli agresywnie, atakując na bramkę Macieja Rozmusa. Mimo tych ataków, bramkarz Beskidu zmęczył się bardziej bieganiem po piłkę niż interwencjami, gdyż nasi zawodnicy byli w tym meczu wybitnie nieskuteczni. Gdyby Michał Szyma i Dominik Domka bardziej postawili na precyzję, niż na siłę, wynik meczu mógł być ustawiony już w pierwszej połowie. A tak, zamiast trzykrotnie znaleźć się w bramce, piłka szybowała ponad łapaczami i lądowała na boisku treningowym. Nie ma oczywiście co zrzucać winy na naszych graczy - raz do wysiłku zmuszony został Rozmus, w świetny sposób broniąc strzał Szymy, innym razem po strzale Domki piłka trafiła w słupek. Na przerwę obie drużyny schodziły bez goli w zanadrzu i wydawało się wtedy, że limit pecha po stronie Przełomu się wyczerpał, szczególnie, że przez drugą połowę nasi piłkarze mieli grać "na pawilon", co zawsze lepiej im wychodziło.

Po wyjściu z szatni jednak nie zmieniło się wiele. Kaniów nadal raził nieskutecznością, kilkoma nieudanymi podaniami i brakiem precyzji. Taktycznie gra wyglądała dobrze, widać było pomysł, ale niestety tylko do 25 metra. Im bliżej bramki, tym sprawy bardziej się komplikowały, brakło wykończenia i postawienia przysłowiowej "kropki nad i". Za to rywale z gór sprawiali coraz lepsze wrażenie i zaczynali zwietrzać szansę na nie tylko nie przegranie tego meczu, ale i coś więcej. To "coś więcej" zdarzyło się w 82 minucie, kiedy po rzucie rożnym piłka przeleciała nad rękami Wojciecha Jonkisza, a znajdujący się za nim kapitan Beskidu Marcin Wisła nie mógł zrobić nic innego, jak głową skierować piłkę do pustej bramki. Przez ostatnie minuty nic się nie zmieniło, Kaniów próbował atakować, ale tego dnia piłka po prostu nie chciała wpaść do bramki po strzałach naszych zawodników i goście z Godziszki wyjechali z Kaniowa z trzema punktami, pierwszymi zdobytymi w tym sezonie, co świętowali w kółeczku po zakończeniu spotkania.

Smutną rzeczą jest, że mecz, który Przełom Kaniów powinien wygrać, kończy się dopisaniem do naszego konta tylko straconej bramki i kolejnej przegranej. Kolejnym przykrym aspektem jest to, że drużyny Sokoła Hecznarowice (beniaminek) i KS Bystra, czyli ekipy, których nie uważało się przed sezonem za przodowników naszej ligi, zaaplikowały Beskidowi 11 bramek, a nasi zawodnicy ani razu nie umieścili piłki w siatce Godziszczan. Przed nami teraz kolejka przerwy, spowodowana wycofaniem Zapory Porąbka z rozgrywek przed ich rozpoczęciem i nieparzystą liczbą drużyn w bielskiej A-klasie (swoją drogą zastanawiające, dlaczego nie została dokoptowana na jej miejsce kolejna drużyna z B-klasy). Może jednak przerwa dobrze zrobi naszym zawodnikom. Po niej do Kaniowa przyjedzie LKS Mazańcowice, który w tej kolejce przegrał w Hecznarowicach ze wspominanym już Sokołem 3:5. Spotkanie to w niedzielę, 17 września o godzinie 17:00.

Kadra seniorów na sezon 2017/2018

31 sierpnia zamknięte zostało okienko transferowe, dlatego już teraz oficjalnie możemy ogłosić aktualną kadrę seniorów na sezon 2017/2018. Kadra zespołu liczy 26 zawodników, w tym 4 bramkarzy. Trenerem zespołu jest Radosław Maciejewski, a kierownikiem Łukasz Jonkisz..

Do zespołu dołączyli:
1. Dominik Domka(powrót z wypożyczenia)
2. Michał Szyma (powrót z wypożyczenia)
3. Mateusz Nowak (wypożyczenie z LKS Bestwina)
4. Michał Hebda (wypożyczenie z LKS Bestwina)
5. Marcin Stryczek (z zespołu juniorów)
6. Kamil Pawłuszkiewicz (z zespołu juniorów)
7. Wojciech Gagatek (z zespołu juniorów)