Na tej stronie: 1
Użytkowników: 2918, Najnowszy: CASTROL73

Dobry występ seniorów zakończony zwycięstwem

Sokół Buczkowice - LKS Przełom Kaniów 0:2 (0:1)

W sobotnie popołudnie nasza drużyna seniorów swój mecz rozgrywała w Buczkowicach z tamtejszym Sokołem. Po dobrym meczu i przede wszystkim pełnym zaangażowaniu przez całe 90 minut spotkania, Przełom pokonał gospodarzy 2:0. Na pochwałę zasługują również nasi bramkarze, którzy zagrali po 45 minut i zanotowali dobry występ. Szczególnie w drugiej połowie spotkania Seweryn Stec obronił kluczową sytuację sam na sam z napastnikiem gospodarzy przy stanie 1:0 dla naszego zespołu.
Bramki dla Kaniowa zdobyli: Kamil Góra i Dominik Domka.

Pierwszy turniej żaków - Przełom na podium

W miniony piątek w Kozach odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów w ramach rozgrywek ligi żaków z roczników 2010 i młodsi organizowany przez BOZPN. Nasza drużyna, w której występowali zarówno zawodnicy żaków jak i skrzatów, po zwycięstwie 2:1 nad Bestwinką oraz porażkach po 0:2 z Kozami i Pisarzowicami, uplasowała się na najniższym stopniu podium. Gratulujemy

Wieczny
wtorek 11 wrzesień 2018 - 08:58:03

Entliczek, pentliczek, zielony stoliczek

Żegnaj, Rekordzie

Decyzją Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN uchylono werdykt Wydziału Gier Śląskiego ZPN, który przyznawał drużynie KS Bestwinka walkower za spotkanie z dnia 26 maja 2018 roku z drużyną BTS Rekord II Bielsko-Biała (na boisku wynik 2:2), z powodu wystąpienia w tym meczu w drużynie Rekordu zawodnika, który przekroczył wyznaczoną regulaminowym limitem ilość spotkań w wyższej klasie rozgrywkowej w barwach pierwszej drużyny z Bielska-Białej. W związku z tym, pomimo prawidłowo przyznanego i wywalczonego przez KS Bestwinka walkoweru, rozumianego zgodnie z regulaminem, przywrócony zostaje wynik, jaki miał miejsce na boisku w Bestwince, czyli 2:2.

Cóż teraz zrobić? Wyżej się odwołać nie można, bo UEFA pewnie nie wie, że jest coś takiego, jak bielska A-klasa, a sam regulamin rozgrywek, jeden z wymuszonych tegorocznych bohaterów, do którego już tyle razy sięgano i tyle razy próbowano interpretować jego zagmatwane zapisy, mówi, że wiążącą decyzją jest werdykt drugiej instancji, czyli w tym wypadku Śląskiego ZPN-u o walkowerze dla KSB. Skoro tak to wygląda, że regulamin można interpretować na wszelkie sposoby i szastać nim na prawo i lewo, to można spodziewać się kolejnych odwołań klubów podległych naszemu podokręgowi, póki tego doskonałego regulaminu się nie zmieni i nie usystematyzuje.

Teraz do rzeczy. Wychodzi, że Rekord wygrał A-klasę, ale przecież nie można zrzucić nagle dobrze radzącej sobie w okręgówce Bestwinki, więc może by tak Rekord podrzucić do ligi wyżej. No i tak się stało, BTS Rekord II Bielsko-Biała jest chyba pierwszą w historii A-klasy drużyną, która uzyskała awans do okręgówki po rozegraniu trzech spotkań, i to jeszcze awans na ten sam sezon! Gratulacje! Na obecny sezon A-klasy ma to taki wpływ, że znowu mamy 13 drużyn, czyli znowu rozegrane mecze będą się zgadzać dopiero na koniec rundy, spotkania Rekordu z innymi drużynami zostają odwołane, a te rozegrane wyniki meczów anulowane. Dzięki temu w tym momencie Przełom Kaniów awansował na ósmą lokatę, a wolny weekend będzie miał początkiem października, bo 7.10.2018 miał być rozegrany mecz z Rekordem w Bielsku. Plus tego pożegnania Rekordu jest taki, że nie będą nas męczyć zawodnikami podbieranymi z trzeciej ligi, bo pewnie znowu trzeba by sięgać po meczu do regulaminu.

KK

Ervin
piątek 07 wrzesień 2018 - 11:02:25

Oldboje na fali. Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo!

Oldboje Przełomu niepokonani. Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo

Przełom Kaniów - LKS Goczałkowice 7:1 (1:1)

W miniony piątek, 31 sierpnia, na stadionie w Kaniowie doszło do kolejnego spotkania towarzyskiego naszej drużyny oldbojów. Tym razem przeciwnikiem Przełomu była drużyna LKS Goczałkowice. O ile w pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, o tyle druga część meczu to ogromna przewaga kaniowskiego zespołu, który ostatecznie wygrał z Goczałkowicami różnicą sześciu bramek. Gratulujemy!

Bramki dla Kaniowa zdobyli: Andrzej Piekiełko, Krzysztof Pyka - po 2 oraz Wojciech Czulak, Sebastian Grzywa, Mariusz Głombek po 1.

Wieczny
wtorek 04 wrzesień 2018 - 18:28:20

Derbowy remis naszych trampkarzy

KS Bestwinka - Przełom Kaniów 5:5

W nowym sezonie piłkarskim po dłuższej przerwie została reaktywowana drużyna trampkarzy Przełomu Kaniów. W pierwszym swoim meczu rozegranym w Bestwince w minioną sobotę, podopieczni trenera Andrzeja Opioły zremisowali z gospodarzami 5:5. Warto dodać, że nasza drużyna najpierw przegrywała 3:0, a potem 4:1, więc tym bardziej wielkie gratulacje dla kaniowskiego zespołu!

Bramki dla Przełomu zdobyli: Bartłomiej Muras - 3 oraz Szymon Janeczko i Rafał Janeczko po 1.

Wieczny
wtorek 04 wrzesień 2018 - 18:11:27

Remis w świetle błyskawic

Ratownik Wojtek

LKS Przełom Kaniów - LKS Żar Międzybrodzie Bialskie 2:2 (1:2)

Dwa beniaminki były pierwszymi drużynami w tym sezonie, które pojawiły się na kaniowskim stadionie. Rotuz Bronów wrócił do siebie na tarczy, przegrywając 4:6, a jego losu nie chciał podzielić inny nowicjusz tego sezonu - Żar Międzybrodzie Bialskie. Mecz drużyny trenera Wiesława Kucharskiego z ekipą znad jeziora nie zapowiadał się jako łatwe spotkanie, bo rywale w obecnym sezonie zanotowali dwa zwycięstwa na początek, a w ostatniej kolejce mężnie stawili czoła drugiej drużynie Rekordu Bielsko-Biała, przegrywając 3:4. A Przełom? Prócz wspomnianego zwycięstwa z Bronowem wrócił dość obity z dwóch wyjazdów, na inaugurację z Czechowic-Dziedzic i w ostatnią sobotę z Pisarzowic.

Gdy obie drużyny rozpoczęły spotkanie po gwizdku sędziego głównego Pawła Ficka, niebo jakby na zawołanie zasnuły czarne chmury, a ich kształty raz po raz rozświetlały imponujące błyskawice - piękny widok. W odróżnieniu od meczu, bo pięknym to raczej go nazwać nie można. Obie drużyny atakowały, tylko tak jakoś niemrawo, chociaż nie zabrakło dogodnych okazji, jak po strzałach Dominika Domki, Krzysztofa Jarosza, natomiast kaniowskie tyły raz uchronił lewy słupek bramki Seweryna Steca. Nie powtórzył jednak swojego bohaterskiego czynu w 26 minucie (może dlatego, że jest słupkiem i nie ma zbyt dużego pola manewru), kiedy to bramkę zdobył Jakub Waluś. Tu niestety oberwało się trochę sędziemu bocznemu Marcinowi Szymańskiemu, który na swoje nieszczęście biegał po stronie kaniowskiej ławki, w tej części boiska sędziowie nie mają łatwego życia. Czym sobie przewinił pan z chorągiewką? Podczas tej akcji zasygnalizował spalonego jednego z graczy skaczących do główki, a gdy ten piłki nie dotknął, chorągiewkę opuścił. Czego niestety nie zauważył sędzia główny, zauważyli gracze Przełomu i odpuścili akcję. Nie odpuścił wspomniany Jakub Waluś i umieścił piłkę w bramce, która została najzwyczajniej w świecie uznana. A gra się zawsze do gwizdka, to zasada tak stara, jak chyba pierwsze gwizdki używane w meczach. Zaraz po tym golu zaczął padać deszcz, a deszcz plus piłka nożna to często dość ciekawe połączenie. Wykorzystał to w 41 minucie ponownie Jakub Waluś zdobywając naprawdę ładną bramkę z rzutu wolnego. Dwubramkowe prowadzenie Żaru trwało tylko dwie minuty, bowiem w zamieszaniu w polu karnym gości bramkę zdobył, niemal już leżąc, Adrian Damaz, który ma jakiś patent na międzybrodzian, bo w poprzednim spotkaniu tych drużyn w A-klasie, 1 maja 2012 roku po jego dwóch bramkach Przełom wywiózł trzy punkty.

Przerwa upłynęła dosłownie, bo w strugach deszczu, a zawodnicy wrócili na nieplanowanie zroszone boisko. Przełom chcąc uniknąć niskiej lokaty (groziło nawet przedostatnie miejsce przy niekorzystnych wydarzeniach), musiał zaatakować. Na drugą połowę wybiegli trzej zawodnicy z ławki - dwóch ofensywnych, Robert Jurczyga i Kamil Góra, a w bramce pojawił się Wojciech Jonkisz. Poza kilkoma zrywami na początku drugiej części gry wymieniona dwójka nie odmieniła jakby niechętnej gry gospodarzy, natomiast bramkarz wprowadził spokój z tyłu i kilkukrotnie popisał się dobrymi interwencjami. Druga połowa z gry należała do gości, nie bronili oni wyniku za wszelką cenę i żwawo zapędzali się w pole karne Przełomu. W dobrej grze pomagała im obecność licznych kibiców, pozytywnie wspierających swoją drużynę oklaskami za udane akcje. Czemu tak rzadko takie obrazki występują na naszym stadionie? W międzyczasie deszcz przestał padać, a gdy wydawało się, że kolejne trzy punkty zasilą elektrownię na górze Żar, sprawy w swoje nogi wziął zawodnik, który niegdyś biegał w koszulkach z herbem drużyny z Międzybrodzia i stamtąd zasilił nasz klub - Wojciech Czulak w 92 minucie bez żadnego przekładania, kiwania czy łamania akcji po prostu huknął w stronę bramki gości i wyrwał dwa punkty z rąk swojej dawnej drużyny. Skoro Żar przed tą bramką miał teoretycznie trzy punkty, a na koniec meczu obie drużyny miały po jednym, to co się stało z tym trzecim punktem?

Niestety, pomimo uratowania wyniku w przedostatniej minucie nie ma się specjalnie z czego cieszyć, bo gra Przełomu nie przypomina tego, czym raczyli nas w drugiej połowie rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Kto widział, ten wie. Miejmy nadzieję na lepsze zaprezentowanie się w kolejnych spotkaniach, które do łatwych nie będą należały - do bielskiej A-klasy dotarła chyba już powtarzana niczym tak bardzo polsko usprawiedliwiające wszystko "nic się nie stało" fraza "w tej lidze nie ma już słabych drużyn"... W przyszłej kolejce wyjazd do Buczkowic (sobota, 17:00), a w szóstej kolejce do Kaniowa przyjedzie Soła Kobiernice - ten mecz w niedzielę 16 września o godzinie 16:00.