Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 2859, Najnowszy: CASTROL73

Praca w klubie od lipca

Zarząd klubu ogłasza, iż od lipca będzie możliwość podjęcia pracy w klubie na stanowisku gospodarza obiektu.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie telefoniczne do prezesa klubu Grzegorza Wieczorka tel. 730089316 lub do wiceprezesa Łukasza Jonkisza tel 668302755.

Wiesław Pogromca Lidera

LKS Przełom Kaniów - BTS Rekord II Bielsko-Biała 3:2 (1:0)

Na początek relacji z tego pięknego meczu słówko od siebie, gdyż muszę (ale pewnie nie tylko ja, ale i połowa kibiców) posypać głowę popiołem - po mojej ostatniej relacji, kiedy to pisałem, że w najbliższych dwóch meczach jeden zdobyty punkt będzie sukcesem. Jednak kto nie myślał w ten sposób po klęsce na kaniowskim stadionie 0:4 z będącym na podobnym poziomie MRKS-em II Czechowice-Dziedzice, mając w perspektywie mecze z wiceliderem z Pisarzowic i liderem z Bielska-Białej? W międzyczasie zaszły jednak zmiany - zarząd zakończył współpracę z trenerem Radosławem Maciejewskim, a na jego miejscu powitał można powiedzieć prawie Honorowego Obywatela Kaniowa, Wiesława Kucharskiego. Po jednym niemal treningu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (odniesienie tutaj do meczu z Walcownią) piłkarze Przełomu pokazali pisarzowiczanom, że wcale nie są takimi Pionierami, gromiąc ich na wyjeździe aż 3:0, ale przed przyjazdem gości z Bielska-Białej w 21. kolejce rokowania znów były dość ostrożne, w końcu zawitali do Kaniowa liderzy bielskiej A-klasy.

Patrząc na skład i ustawienie Przełomu (brak w składzie meczowym podstawowych dotychczas graczy: Mateusza Grygierca, Szymona Kóski, Dominika Domki czy Szymona Dunata nie napawał optymizmem. Jednak od początku to kaniowianie ruszyli do ataku, a kwintesencją dobrego rozpoczęcia meczu była bramka Roberta Jurczygi w ósmej minucie meczu. Bronić się nie było sensu, bo do zakończenia spotkania jeszcze 82 minuty, więc warto atakować dalej. Doskonałą szansę na zdobycie swojej drugiej bramki w tym meczu miał w 28 minucie popularny Kapela, jednak po minięciu bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę w ostatniej chwili zaskoczył go jeden z obrońców rekordu wybijając piłkę wślizgiem na rzut rożny. Przerwa na ochłodzenie po pół godziny gry pomogła lepiej Rekordzistom, którzy chwilę później mieli dwie świetne okazje do zdobycia bramki - najpierw z dystansu trafili w słupek, a następnie nogami interweniował nasz bramkarz Wojciech Jonkisz. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło i na przerwę to Przełom schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie od początku goście zaczęli atakować, możliwe, że po informacji, że konkurująca z nimi o awans drużyna KS Bestwinka prowadzi po 45 minutach gry 3:0 z drugą drużyną MRKS-u. Zaczęli przeprowadzać liczne szarże na kaniowską bramkę, ale w 52 minucie meczu stała się dziwna rzecz. Otóż nagły kryzys formy dopadł głównego arbitra pana Marcina Szymańskiego, który wraz z sędziami asystentami do tego czasu bardzo dobrze prowadził spotkanie. Podyktował rzut wolny przed polem karnym dla Rekordu, gdzie ciężko było dopatrzyć się jakiegoś faulu. Pal licho, że po tym stałym fragmencie padła bramka dla gości, gdyż świetnie przymierzył Piotr Motyka, ale zaraz po tym sędzia główny podbiegł do naszego trenera i po krótkiej pogadance, w której z zeznań naocznych świadków pan Kucharski w żaden sposób nie przewinił, arbiter uznał, że odeśle go na trybuny. Kolejny niezrozumiały krok wykonał w stronę spokojnie czekającego na rozpoczęcie gry Roberta Jurczygi, uznając, że nie byłoby głupim pomysłem pokazać mu żółtą kartkę. Co się stało, nikt nie wie (może warto by podrzucić na boisko nasz przenośny mikrofon, żeby w jakiś sposób pan Szymański wytłumaczył swoje decyzje), ale szkoda, bo na pewien czas zepsuł ten świetny mecz. Warto podkreślić, że gracze Rekordu nie wywoływali jakiejś specjalnej presji na arbitrze, co do kierunku, w którym powinien gwizdać. Po lekkim ochłonięciu zawodników i kibiców, ponownie przypomniał o sobie Jurczyga, udowadniając sędziemu, że takie numery to jednak nie z nim i w 64 minucie wyprowadził Przełom na prowadzenie. Przez kolejne minuty gra dalej toczyła się cios za cios, to z lekką przewagą Rekordu, to Przełomu. Doskonale podkreśla to sytuacja w 77 minucie, kiedy po ataku kaniowian kontrę przeprowadzili bielszczanie i po dośrodkowaniu z prawego skrzydła głową piłkę do bramki skierował jeden z jej zawodników. Po chwili Przełom rozpoczął grę od środka, piłka po akcji powędrowała również na prawe skrzydło, tyle, że na drugiej połowie boiska, lądując na głowie Kornela Ryszki, który precyzyjnie przymierzył i umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Krzysztofa Iwanka. Takiej okazji nie można było przepuścić i gracze trenera Kucharskiego rzeczywiście jej nie przepuścili - ostatnie piętnaście minut rozegrali równie koncertowo, jak cały mecz, utrzymując prowadzenie i z końcowym gwizdkiem sędziego faktem okazało się zwycięstwo nad już-nie-liderem z Bielska-Białej.

Rewelacyjny mecz rozegrany przez obie drużyny, który przez 90 minut obfitował w akcje i oglądało się go z zapartym tchem, lekka nuta emocji wprowadzona przez sędziego, składne zagrania, ciekawe rozwiązania taktyczne - takie mecze chciałoby się oglądać w każdej kolejce nie tylko bielskiej A-klasy, ale i w jakichkolwiek innych rozgrywkach, bo o takie spotkania, jak to w Kaniowie z 21. kolejki, ciężko nawet na najwyższym poziomie. Na niesamowitą pochwałę zasługuje gra całej naszej drużyny, zaangażowanej w grę przez cały mecz, nieodpuszczającej żadnej akcji, walczącej do końca. W tym meczu doskonale widać było dwie rzeczy - pracę nad motoryką i przygotowaniem fizycznym w przerwie zimowej wykonaną przez trenera Radosława Maciejewskiego i taktykę oraz zgranie zawodników przygotowane przez trenera Wiesława Kucharskiego. W najbliższą niedzielę, 20 maja o 16:00 Przełom Kaniów rozpocznie mecz w Międzyrzeczu, i patrząc po ostatnich wynikach szkoda, że drużyna miejscowego KS-u nie jest liderem. Jest nim natomiast KS Bestwinka, nie tylko dzięki swojej świetnej grze - na pewno pomogła im świetna postawa Przełomu w ostatnich meczach, który urwał po trzy punkty ich najgroźniejszym rywalom w walce o awans. Proszę bardzo, drodzy sąsiedzi

Przełom Kaniów - Orzeł Kozy 11:1

W środowe popołudnie nasza drużyna młodzików starszych rozegrała kapitalne spotkanie z rówieśnikami z Kóz. Drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Cupriaka pokonała koziański zespół aż 11:1. Bramki dla Przełomu zdobyli: Szymon Janeczko i Rafał Janeczko - po 4 oraz Gabriel Stasica, Maciej Świergoń, Krystian Wróbel - po 1. Gratulujemy!!!
Wieczny
czwartek 10 maj 2018 - 07:52:13

Kapitalny występ seniorów i znakomity "debiut" trenera

Pionier Pisarzowice - Przełom Kaniów 0:3 (0:1)

Po porażce z MRKS II w miniony czwartek, mało kto wierzył, że już za 2 dni nasza drużyna rozegra najlepszy mecz w tym sezonie. Taktyka przygotowana przez trenera Wiesława Kucharskiego okazała się strzałem w dziesiątkę, dzięki czemu spoglądając na wynik końcowy wszyscy przecierali oczy ze zdumienia.

Po kolei. Trener Wiesław Kucharski, dla którego był to pierwszy ligowy mecz w roli trenera Przełomu po dwuletniej przerwie, pierwszy trening z drużyną przeprowadził w piątek. Było to jednak bardziej spotkanie z zawodnikami i rozmowa o wspólnej współpracy, aniżeli normalne zajęcia, gdyż dzień wcześniej rozgrywaliśmy mecz ligowy, a dzień później drużyna musiała pojechać do wicelidera, aby sprawić niespodziankę w postaci wywiezienia chociażby punktu.
Kaniowski zespół został ustawiony bardzo odważnie. Celem nakreślonym przez trenera było wysokie granie oraz pressing już na połowie rywala. Wiedzieliśmy przecież doskonale, jak rywal potrafi operować piłką i pozwolenie przez nas na takie granie Pionierowi mogłoby szybko zakończyć walkę o wynik w sobotnim spotkaniu. Na dodatek, musieliśmy radzić sobie w tym meczu bez pięciu zawodników. Ale ponieważ nasza kadra liczy 23 graczy, zatem skompletowanie meczowej 18-nastki nie było problemem.

W pierwszych pięciu minutach meczu zawodnicy Pioniera postraszyli nasz zespół, raz po raz atakując bramkę strzeżoną przez Wojciecha Jonkisza. I można powiedzieć, że było to jedyne pięć minut w meczu, w której kaniowski zespół musiał uznać wyższość sportową sobotnich rywali. Już w 6 minucie spotkania nasi napastnicy popisali się znakomitą akcję. Piłkę dokładnie z bocznej strefy wrzucił Szymon Dunat, a Kamil Góra poradził sobie z obrońcami i zdobył pierwszą tego dnia bramkę dla naszej drużyny. Z minuty na minutę podopieczni trenera Kucharskiego zyskiwali przewagę na boisku oraz utrudniali rozgrywanie piłki Pionierowi, który swoje akcje kończył zwykle na wybiciu piłki w aut bramkowy lub poza boczną strefę boiska. W 12 minucie każdy z kibiców gospodarzy, kto obserwował sobotnie spotkanie, mógł powiedzieć "zaczęło się", bowiem arbiter wskazał na wapno po zagraniu piłki ręką przez obrońcę Przełomu. Jednak między słupkami mamy specjalistę od "jedenastek", o czym przekonał się napastnik gospodarzy, którego strzał z wapna znakomicie obronił nasz bramkarz. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Kaniowa.

W drugiej odsłonie spotkania w miejsce Michała Kóski i Krzysztofa Jarosza zobaczyliśmy na boisku zawodników wypożyczonych z LKS Bestwina - Sebastiana Niemczyka oraz Jana Francuza. Niezwykle ambitnie grająca kaniowska ekipa nie dopuszczała graczy Pioniera do stworzenia stuprocentowych okazji, a jak już się jakieś pojawiły, na miejscu był Wojciech Jonkisz. W 57 minucie faulowany w polu karnym był rozgrywający po raz kolejny świetne spotkanie Szymon Dunat, który sam podszedł do piłki i z jedenastego metra zdobył drugą bramkę dla Przełomu. Od tego momentu zawodnicy gospodarzy rozpoczęli dyskusję z samymi sobą, a nasz zespół raz po raz atakował ich bramkę oraz przerywał ataki gospodarzy. W 68 minucie meczu swoją wartość miał szansę potwierdzić Sebastian Niemczyk, który świetnym strzałem zza pola karnego wyprowadził nasz zespół na trzybramkowe prowadzenie. Wydawać by się mogło, że nasza drużyna zacznie bronić świetnego wyniku. Nic bardziej mylnego! Trener Kucharski zachęcał kaniowskich zawodników do aktywnej gry, wysokiego pressingu oraz atakowania bramki rywala.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:3 dla Przełomu. Z takiej drużyny, która z pełnym zaangażowaniem walczy o każdy metr boiska przez 90 minut meczu, można być naprawdę dumnym! Gratulujemy!!!

Jonkisz Wojciech - Bąk Piotr, Czulak Wojciech, Kubies Wojciech, Głombek Sławomir (77' Kal Mateusz) - Faruga Marek, Grygierzec Mateusz, Kóska Michał (46' Niemczyk Sebastian), Jarosz Krzysztof (46' Francuz Jan) - Góra Kamil (87' Stryczek Marcin) Dunat Szymon (75' Szyma Michał)