Tytuł wiadomości: Pogrom w Rybarzowicach
Dodane przez Wieczny
niedziela 12 kwiecień 2015 - 07:10:37

Pogrom w Rybarzowicach

Iskra Rybarzowice - Przełom Kaniów 0:7 (0:2)

Faworytem spotkania w Rybarzowicach była nasza drużyna, jednak przed meczem mało kto się spodziewał, że aż tyle bramek padnie w tym spotkaniu, w dodatku tylko dla jednej drużyny. Mecz był widowiskiem jednostronnym. Tym większe brawa należą się naszej drużynie, bowiem nie jest łatwo "rozpracować" rywala na tak wąskim boisku, jakie jest właśnie w Rybarzowicach.

Od pierwszych minut meczu nasza drużyna atakowała bramkę gospodarzy. W pierwszym kwadransie meczu gra toczyła się wyłącznie na połowie Rybarzowic. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 12 minuty, kiedy to Robert Jurczyga ograł kilku rywali na prawej stronie i wyłożył piłkę Adrianowi Damazowi, a ten pewnie skierował ją do siatki. Na drugie trafienie nie przyszło nam długo czekać. W kolejnej akcji znowu po dośrodkowaniu Roberta tym razem bramkę strzelił Kornel Ryszka. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando naszego zespołu, jednak brakowało skuteczności pod bramką gospodarzy. Iskra próbowała atakować, ale albo akcje zostały rozbijane przez naszą defensywę na 30 metrze, albo pewnymi interwencjami wykazywał się bramkarz Kaniowa Rafał Twardowski. W pierwszej odsłonie spotkania nie padły już żadne bramki i na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W 50 minucie spotkania na 0:3 podwyższył Grzegorz Maron, a 5 minut później pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Krzysztof Jarosz i było już wiadomo, która z drużyn po ostatnim gwizdku sędziego będzie mogła dopisać do swojego konta kolejne trzy oczka. Jednak nasz zespół nie spoczął na laurach. O ile możemy powiedzieć, że w pierwszej połowie nasza drużyna miała dużą przewagę nad gospodarzami, o tyle w drugiej odsłonie była to już absolutna dominacja. W 68 minucie piątą bramkę dla Kaniowa zdobył Robert Jurczyga, a 5 minut później bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego Grzegorz Maron podwyższył na 0:6. Ostatnia bramka dla naszej drużyny padła w 87 minucie meczu, kiedy to Robert Jurczyga skierował piłkę do siatki gospodarzy.

Cieszy nas to efektowne zwycięstwo, a przede wszystkim gra, którą zaprezentowali nasi zawodnicy. Nie jest łatwo rozgrywać piłkę na wąskim boisku przeciwko drużynie, która nastawiona jest bardzo defensywnie. Jednak ta sztuka się udała i nadal jesteśmy liderami bielskiej 'a' klasy. A idąc za tym, jak śpiewali zawodnicy w szatni, to lidera nie oddamy!

Iska Rybarzowice - LKS Przełom Kaniów 0:7 (0:2)

0:1 12' Damaz Adrian
0:2 13' Ryszka Kornel
0:3 50' Maron Grzegorz
0:4 55' Jarosz Krzysztof
0:5 68' Jurczyga Robert
0:6 73' Maron Grzegorz
0:7 87' Jurczyga Robert