Tytuł wiadomości: Rozmowa z trenerem seniorów Radosławem Maciejewskim
(Kategoria: Misc)
Dodane przez Wieczny
wtorek 25 lipiec 2017 - 13:40:43Rozmowa z trenerem seniorów Radosławem Maciejewskim


Nowy trener seniorów Radosław Maciejewski dla zawodników oraz kibiców Przełomu jest postacią zupełnie nową. Specjalnie dla naszego portalu trener opowiada m.in. o przebiegu swojej kariery piłkarskiej, ulubionym stylu gry zespołu, a także o celu, który postawił przed drużyną w nowym sezonie.
Cały wywiad w rozwinięciu.


Jest Pan nową osobą nie tylko dla zawodników, ale również dla wszystkich kibiców Przełomu. Proszę pokrótce o przedstawienie swojej osoby oraz przebieg kariery piłkarskiej i trenerskiej.
Radosław Maciejewski: Faktycznie, środowisko pt. Kaniów to dla mnie nowe miejsce i wyzwanie. Jeśli chodzi o moją osobę to pochodzę z Opolszczyzny,a dokładnie z miejscowości Gracze. Swoją przygodę z piłką zaczynałem w Skalniku Gracze od trampkarza do juniora. Następnie trafiłem do klubu Odra Opole i to właśnie w tym klubie zaczęła się moja prawdziwa przygoda z piłką od juniora do seniora, gdzie występowałem w 2 lidze. Później były jeszcze inne kluby takie jak: Victoria Chróścice,BKS Stal Bielsko-Biała,Koszarawa Żywiec,Spójnia Landek i na koniec Zapora Wapienica. Jeśli chodzi o przygodę trenerską to tak naprawdę zaczynam jako trener seniorów,a wcześniej prowadziłem grupy młodzieżowe w Skalniku Gracze i nadal w Zaporze Wapienica.

A największy sukces w karierze piłkarskiej, to?
Moje sukcesy to na pewno 5 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów, powołania na konsultacje Reprezentacyjne do lat 18, awans do 3 ligi seniorów i 4 ligi i oczywiście debiut w 2 lidze seniorów (aktualnie 1 liga).

Zaraz po zakończeniu sezonu otrzymał Pan oficjalną propozycję objęcia drużyny, jednak już w meczach z Buczkowicami i Wapienicą obserwował Pan nasz zespół. Czy po tych dwóch meczach ma Pan jakieś wnioski odnośnie gry naszej drużyny?
Ciężko jest powiedzieć jakie mogą być wnioski po dwóch meczach, które obserwowałem, ponieważ była to końcówka sezonu i walka o być albo nie być... Na pewno jest potencjał, który chciałbym oszlifować

Jakie jest Pana pierwsze wrażenie po tygodniu pracy w naszym klubie?
W klubie przyjęto mnie bardzo sympatycznie,a jeśli chodzi o wrażenia, to również są pozytywne i myślę pozytywnie na przyszłość.

Jakiego stylu gry mogą spodziewać się kibice Przełomu? Czy jest jakiś ulubiony styl gry, który trener preferuje ?
Nasz styl będzie stylem ofensywnym, w którym będziemy walczyć, atakować i dążyć w każdym meczu do zwycięstwa.

Plany na najbliższy czas przed rozpoczęciem ligi, jakie formy treningowe, na co będzie położony nacisk?
Plan jest taki, żeby poukładać tak zespół, aby funkcjonował jak najlepiej, a na to potrzebny jest czas... Formy treningowe będą różne, tzn. będą wstawki siłowe, bo to musi być w okresie przygotowawczym, będzie motoryka i taktyka.Na tym poziomie ciężko jest wymagać od chłopaków, żeby po pracy przychodzili na trening i byli na nim wykańczani (śmiech), oni muszą mieć z treningów przyjemność.

W ostatnich latach, za wyjątkiem minionego sezonu, drużyna zawsze plasowała się w górnych rejonach tabeli, w tym kilka razy do samego końca walczyła o awans do ligi okręgowej. Czy uważa Pan, że dobre czasy dla kibiców Przełomu mogą wrócić?
Jestem przekonany, że dobre czasy mogą wrócić i mam nadzieję, że tak będzie, ale powtarzam - na to potrzebny jest czas i dobra współpraca pomiędzy zarządem, trenerem i zawodnikami.

Znany jest cel, jaki przed sezonem postawił Panu zarząd - miejsce w pierwszej połowie tabeli. A jakie cele stawia pan przed swoimi podopiecznymi przed jesiennymi rozgrywkami?
Jeśli uda się nam stworzyć fajną ekipę i chłopcy zrozumieją o co mi chodzi (wspólna chemia),to może być z tego fajny zespół i wynik, ponieważ możliwości są. A jeśli chodzi o cele? W pierwszym moim sezonie chciałbym zająć miejsce w pierwszej piątce, a później zobaczymy, co przyniesie los.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!
Również dziękuję i pozdrawiam.
Liczniki


Ta wiadomość pochodzi ze strony ..:::Oficjalny Serwis LKS
( http://przelom-kaniow.info/news.php?extend.1781 )


Czas generowania: 0.0470 sek., 0.0057 z tego dla zapytań.