Tytuł wiadomości: Rekord grał, jak chciał
Dodane przez Ervin
sobota 07 październik 2017 - 19:52:03

Do przerwy po sprawie na sztucznej murawie

BTS Rekord Bielsko-Biała II - LKS Przełom Kaniów 5:0 (2:0)

Po zeszłotygodniowej porażce z liderem z Pisarzowic wynikiem 4:0, wydawać się mogło, że gorszy wynik podopiecznym trenera Radosława Maciejewskiego przytrafić się nie może. Niestety, może. Najgorsze, że wystarczyło poczekać na to tylko jedną kolejkę.

W rozgrywanym, co warto podkreślić, na sztucznej murawie boiska Rekordu w Bielsku-Białej meczu za faworyta można było uznawać gospodarzy (w barwach których wystąpiło czterech graczy trzecioligowej pierwszej drużyny), którzy w ostatnim swoim spotkaniu pokonali w Wilkowicach KS Bystra wynikiem 3:2. To, co na początku wydawało się przypuszczeniem, sprawdziło się już w 16 minucie, kiedy Wojciecha Jonkisza pokonał napastnik Rekordu, Dawid Hałat. W 33 minucie, wynik podwyższył Mateusz Kubica, wykorzystując błąd w obliczeniu lotu piłki przez naszego bramkarza. Te dwa ciosy w zasadzie ustawiły mecz, szczególnie, że gospodarze naprawdę ciekawie rozgrywali swoje akcje, próbując zagrań kombinacyjnych, uzupełniając się na pozycjach i, co zrozumiałe, wykazywali się znacznie lepszą znajomością gry na sztucznej murawie.

Jeśli na drugą połowę gracze Przełomu wyszli z nadziejami na dobry wynik, ich zapędy szybko rozwiał w 55 minucie Robert Obracaj. Przez dalszą część meczu wciąż gracze Rekordu prowadzili grę i nie zniechęcił ich do tego nawet obroniony przez Jonkisza w 80 minucie rzut karny, bowiem w końcówce meczu dobili kaniowian jeszcze dwoma golami. Najpierw Patryka Iwańca, który pojawił się pod koniec meczu w bramce Przełomu pokonał w 85 minucie Wojciech Łasak, a mecz zakończył bramką Jakub Stawicki.

Ten mecz wybitnie nie ułożył się po myśli naszych zawodników. Fatalny bilans bramkowy dwóch ostatnich gier (0:9) będzie możliwy do poprawienia w najbliższej kolejce, kiedy to na stadionie w Kaniowie drużyna Przełomu podejmie KS Międzyrzecze. Spotkanie to w niedzielę, 15 października o godzinie 15:00.