Tytuł wiadomości: Pawilon szczęścia
(Kategoria: Misc)
Dodane przez Ervin
niedziela 30 wrzesień 2018 - 17:10:13


Kapelmistrz


LKS Przełom Kaniów - KS Bystra 2:1 (0:1)


Remis w Godziszce w siódmej kolejce rozgrywek bielskiej A-klasy to nie wynik, który jakoś mocno zadowolił zawodników i kibiców drużyny Wiesława Kucharskiego, a także pewnie i jego samego. Szansa na rekompensatę nadarzyła się już tydzień później - do Kaniowa zawitała drużyna, którą przez pewien czas w przerwie między prowadzeniem LKS-u Przełom trener Kucharski dowodził - KS Bystra. Jednak, po pewnym rozczarowaniu, jaki przyniosło spotkanie z Beskidem, również do tej niżej notowanej drużyny należało podejść z pewną rezerwą, bo nie jest to zespół, z którym łatwo się gra.

Przełom przystąpił do meczu z dość małym polem zmianowego manewru, bo w kadrze całej drużyny znajdowało się 14 piłkarzy, co po wnikliwej analizie matematycznej daje trzech zawodników rezerwowych. Plus taki, że nijak nie da się tu pomylić ze zmianami, bo BOZPN-owski regulamin powiada, że czy to w pierwszej, czy drugiej połowie trzech zawodników można wymienić. Pierwsza warta uwagi akcja miała miejsce w 14 minucie - dobrą interwencją popisał się Krzysztof Bucki, który bez skrupułów odebrał piłkę szarżującemu na kaniowską bramkę bystrzańskiemu kapitanowi, Jakubowi Habdasowi. Niestety, na nic się to zdało, bo kolejne 14 minut później goście dopięli swego - piłkę w siatce umieścił Szymon Zając i to drużyna KS Bystra niespodziewanie prowadziła na kaniowskim stadionie. Co gorsze, wynik ten nie zmienił się do końca pierwszej połowy i Przełom schodził na przerwę przegrywając 0:1.

W przerwie nastąpiła zmiana w kaniowskiej drużynie, a Adriana Damaza zastąpił Kamil Góra. Oprócz tego, że pojemność ławki rezerwowych niebezpiecznie zmniejszyła się o 33,(3)%, to Kamil wprowadził powiew świeżości, a przede wszystkim szybkości w szeregach gospodarzy. Na skutki nie trzeba było długo czekać - już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy do wyrównania doprowadził Robert Jurczyga, a osiem minut później nasz niezawodny snajper kolejny raz świetnie zagrał swoją rolę i dołożył drugie trafienie, wyciągając swoją drużynę z nieciekawej sytuacji, w jakiej znajdowała się po pierwszej połowie meczu. Po tej bramce nasi zawodnicy chyba zwietrzyli szansę na podwyższenia prowadzenia, przez co czasem zbytnio się otwierali, niepotrzebnie prokurując kontry bystrzan po przypadkowych stratach własnych. Na szczęście dwie takie kontry, w tym jedną, kiedy trójka gości stanęła naprzeciw jego samego, w doskonały sposób przerwał skutecznymi wślizgami Sławomir Głombek. Zawodnicy z Bystrej nie odpuszczali, a my do końca meczu drżeliśmy o wynik tego spotkania, chcąc uniknąć sytuacji, w jakiej znaleźli się kilka tygodni temu gracze z Międzybrodzia Bialskiego, tracąc szansę na zwycięstwo w 92 minucie spotkania. Szczęście tym razem pozostało znowu po stronie kaniowskich zawodników, którzy kolejny raz potwierdzili, że atakując na bramkę od strony pawilonu handlowego mogą dopisać sobie do statystyk własnych +10 do szczęścia i +15 do skuteczności.

Kolejne spotkanie według terminarza byłoby dość ciężkie, bo przewidywał on wyjazd do Bielska-Białej na spotkanie z drugą drużyną Rekordu, wspomaganą pewnie przez kilku graczy z trzeciej ligi. Bielski podokręg oszczędził nam jednak czasu i nerwów oraz pieniędzy na przewóz, uznając, że Rekord II może jednak zagra sobie w tym sezonie w okręgówce. Przed zawodnikami Przełomu zatem wolny weekend, trener Wiesław Kucharski ma zatem tydzień więcej na rozpracowanie Zapory Wapienica, bo to na ich stadion zawita w kolejnym swoim meczu jego drużyna, a będzie to miało miejsce w sobotę, 13 października o godzinie 16:00. Na stadion przy ulicy Batalionów Chłopskich 23 A-klasa wróci tydzień później, bowiem 21 października w niedzielne popołudnie o godzinie 15:00 naprzeciw graczy Przełomu Kaniów staną harde hecznarowckie Sokoły, które w tej kolejce rozniosły wynikiem 10:1 Beskid Godziszka, ten sam, z którym Przełom ostatnio zremisował 2:2...


Skład Przełomu:

1. Krzysztof Bucki
14. Wojciech Kubies
13. Marcin Janusz
17. Wojciech Czulak
3. Sławomir Głombek
7. Patryk Ciućka
(83' 18. Wojciech Jonkisz)
8. Mateusz Grygierzec
10. Marek Faruga
(69' 5. Patryk Nazim)
9. Krzysztof Jarosz
16. Adrian Damaz
(46' 4. Kamil Góra)
11. Robert Jurczyga
Widzów: 105
Skład sędziowski:
Sędzia główny: Wojciech Ogiegło
Sędziowie asystenci: Piotr Katana, Paweł Mołek
Relacjonował: Kamil Kołodziejczyk

Ta wiadomość pochodzi ze strony Oficjalny Serwis LKS Przełom Kaniów
( http://przelom-kaniow.info/news.php?extend.1922 )


Czas generowania: 0.1346 sek., 0.0793 z tego dla zapytań.