Tytuł wiadomości: Hecznarowice wygrywają w ostatniej minucie
Dodane przez Wieczny
wtorek 23 październik 2018 - 11:34:01

Porażka seniorów. Sędzia głównym aktorem spotkania

LKS Przełom Kaniów - Sokół Hecznarowice 1:2 (0:1)

W meczu na szczycie bielskiej "A" klasy nasza drużyna seniorów przegrała z Sokołem Hecznarowice 1:2. Jedyną bramkę dla Przełomu po bardzo ładnym strzale z 20 metrów zdobył Dominik Domka. Jednak głównym aktorem spotkania nie został żaden z zawodników gospodarzy ani gości, tylko arbiter prowadzący niedzielne zawody w Kaniowie. Ten fakt dziwi tym bardziej, iż jest to sędzia doświadczony, który wiele razy sędziował na poziomie...I ligi polskiej. Mimo wszystko, prowadzenie zawodów w Kaniowie okazało się zbyt wysokim progiem sportowym dla tego arbitra. Powód? Nieznany.

Skupmy się jednak na samym meczu. Trzeba jasno powiedzieć, że pierwsza połowa spotkania nie była najlepsza w wykonaniu kaniowskiego zespołu, a optyczną przewagę w niej posiadała drużyna z Hecznarowic. W 24 minucie arbiter główny podyktował rzut karny dla Sokoła, a zawodnik gości Adrian Pająk precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Trudno dyskutować z podyktowaniem jedenastki, jednak festiwal błędów sędziego rozpoczął się kilka minut później...w polu karnym gości. Po bardzo ładnym rajdzie na lewej stronie, faulowany w polu karnym został Kamil Góra, ale tym razem jedenastka nie została podyktowana. W ostatnim kwadransie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, gdzie walki w tym meczu nie brakowało. Pomimo kilku okazji z jednej i drugiej strony goście schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa zdecydowanie należała do kaniowskiego zespołu. O ile do 60 minuty goście byli równorzędnym partnerem na boisku, to z minuty na minutę prym wiódł zespół prowadzony przez trenera Wiesława Kucharskiego. W 61 minucie Dominik Domka świetnym strzałem zza pola karnego doprowadził do wyrównania. Nasi zawodnicy nie chcieli zadowolić się tylko jednym zdobytym punktem i wydawało się, że za chwilę będziemy cieszyć się z prowadzenia w tym spotkaniu. W okolicach 70 minuty meczu po strzale jednego z zawodników Przełomu ręką na 18 metrze zagrał obrońca gości, ale i tym razem arbiter pozostał niewzruszony. Co ciekawe, w pomeczowej rozmowie sędzia przyznał, że zagranie ręką widział, ale "takich rąk się nie gwiżdże". Chwilę później faulowany na lewej stronie boiska ponownie był Kamil Góra. Arbiter wyciągnął żółtą kartkę dla gracza z Hecznarowic i dla...Kamila Góry. Kaniowski zespół starał się robić swoje i raz po raz atakował bramkę Sokoła, jednak albo brakowało szczęścia, albo też świetnie w bramce gości spisywał się bramkarz Rafał Kwaśniewski (tak było między innymi przy strzałach Dominika Domki i Roberta Jurczygi. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, goście wyprowadzili szybką kontrę, po której zdobyli zwycięską bramkę.

Mecz można przegrać, to normalna rzecz w piłce nożnej. Sędziowie błąd popełnić mogą, są tylko ludźmi. Jednak nigdy nie będziemy tolerować faktu krzywdzenia nas przez arbitra prowadzącego mecz. Kilka kluczowych sytuacji zagwizdanych przeciwko naszemu zespołowi oraz wiele innych błędów "pomogło" nam ten mecz przegrać. Naszej drużynie należą się brawa szczególnie za drugą połowę spotkania. Cóż, zabrakło też szczęścia, które mamy nadzieję będzie nam sprzyjać w ostatnich dwóch spotkaniach. A te do łatwych należeć nie będą. W następnej kolejce kaniowski zespół zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Międzyrzeczem, a w ostatniej kolejce rundy jesiennej podejmiemy na własnym boisku wicelidera tabeli - GLKS Wilkowice. Już teraz zapraszamy Państwa do wsparcia naszej drużyny w ostatnich spotkaniach rozegranych w 2018 roku.