Dodane przez Wieczny
poniedziałek 30 wrzesień 2019 - 11:06:02

Lider pokonany!

Pionier Pisarzowice - Przełom Kaniów 0:1 (0:1)

Ligowe pojedynki Przełomu Kaniów z Pionierem Pisarzowice od zawsze dostarczały kibicom wielu emocji. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie, gdzie tym razem Pionier był gospodarzem meczu siódmej kolejki bielskiej "A" klasy.

Przed meczem, biorąc pod uwagę pozycję gospodarzy w tabeli (1 miejsce i 5 wygranych spotkań), remis można było brać w ciemno. Jednak już w 1 minucie spotkania to nasza drużyna mogła wyjść na prowadzenie, jednak zabrakło szczęścia pod bramką Pioniera. W kolejnych minutach trudno było się domyślić, która drużyna plasuje się w środku ligowej tabeli, a która zasiada na jej szczycie. Gospodarze próbowali "grać piłką", jednak wysoki pressing naszej drużyny powodował spore zamieszanie i błędy zawodników Pioniera. W pierwszej połowie padło mało celnych strzałów zarówno na jedną, jak i na drugą bramkę, jednak w 35 minucie świetną interwencją nogami popisał się bramkarz Przełomu Rafał Twardowski. Kiedy pod koniec pierwszej połowy arbiter spoglądał już na zegarek, wówczas odbiorem piłki po kolejnym błędzie Pioniera popisał się Marek Faruga, dograł do będącego w polu karnym Roberta Jurczygi, a ten strzałem obok interweniującego bramkarza wpakował piłkę do siatki. Do przerwy - 0:1.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy gra toczyła się głównie w środku boiska, natomiast później z minuty na minutę gospodarze coraz bardziej szturmowali bramkę Przełomu. Świetnie spisująca się w tym meczu defensywa naszej drużyny zwykle rozbijała te ataki na "szesnastce", a jak już gospodarze oddawali strzały na bramkę, to spotykali się z nie do pokonania tego dnia Rafałem Twardowskim. Kaniowski bramkarz kapitalnie interweniował w 75 minucie, kiedy to - znowu nogami - wybronił strzał z najbliższej odległości. Niezwykle ambitnie grająca drużyna Kaniowa w końcówce spotkania mogła podwyższyć wynik meczu, co się jednak nie stało. Ale stało się coś więcej - przywieźliśmy 3 punkty z bardzo trudnego terenu lidera bielskiej "A" klasy!

Postawa naszego zespołu w tym meczu, jak również w całej rundzie jesiennej, może budzić duże zadowolenie. Świetna frekwencja na treningach ma odbicie podczas ligowych pojedynków. A tych zostały jeszcze cztery. W najbliższym spotkaniu, na stadionie w Kaniowie, podejmiemy głównego faworyta do awansu, GLKS Wilkowice. Mecz w niedzielę, 6 października, o godzinie 15:00. Zapraszamy!

Strzelec bramki: Robert Jurczyga
Żółta kartka: Sławomir Głombek